E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

“Të jemi të bashkuar”, Basha ‘përplaset’ me Ramën për ekonominë

loading...

Rama garantoi sot qytetarët të cilët kanë mbyllur aktivitetin ekonomik, se pagat e tyre do të kompensohen. Shefi i qeverisë thotë se po hartohet plani i kompensimit, dhe deri në fund të muajit do të jenë shlyer të gjitha rrogat e punonjësve të bizneseve private që po qëndrojnë në shtëpi, në kuadër të masave për koronavirusin.

Lidhur me këto masa, një reagim ka ardhur nga krydemokrati Basha, i cili flet për masat ekonomike dhe sociale të propozuara nga PD.

“Masat ekonomike dhe sociale të propozuara nga PD janë të qarta dhe lehtësisht të zbatueshme për t’ju ardhur në ndihmë familjeve në nevojë dhe të moshuarve që jetojnë në kushte të vështira, dhe për të ndihmuar ekonominë.

Le të jemi solidarë e të bashkuar në ndihmë të njeri-tjetrit”, shkruan ai në një postim në Twitter.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Messi te Inter? Këtë herë e përgënjeshtron vetë “Pleshti”

Lionel Messi ka filluar që të mos durojë më zërat dhe lajmet e pavërteta që shpërndahen rreth tij. Argjentinasi ka zgjedhur që të përgënjeshtrojë...

Konflikt mes disa personave, një i plagosur në Tiranë

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar në Tiranë. Raportohet paraprakisht, nga burime jo zyrtare se një person ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka...

Kina apo SHBA do marrë drejtimin e botës? Konkurrencë e fortë mes dy superfuqive

Kina ka të ngjarë të dalë nga kjo krizë në një pozitë më të fortë, ndërsa SHBA-ja në një pozitë më të dobët. Kjo...

E papritur te Barcelona, gjashtë anëtarë të bordit japin dorëheqjen nga klubi

Situata në klubin e Barcelonës në këto muajt e fundit nuk ka qenë aspak e qetë. Në drejtim të presidentit Bartomeu kanë qarkulluar akuza...

“Po gënjen sërish”, PD publikon videon e Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka publikuar një video me deklaratat e kryeministrit, duke shprehur shqetësimin se jemi mes vendeve me riskun...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT