E enjte, 24 Qershor, 2021
26.5 C
Tirana

“Të fillojmë të punojmë për të sotmen”, Basha kërkon zgjedhje të menjëhershme

Presidenti Meta zhvilloi një takim me kreun demokrat Lulzim Basha, për t’u konsultuar për datën e zgjedhjeve të ardhshme.

Kryedemokrati Lulzim Basha, pas takimit me presidentin Meta tha se shumica e shqiptarëve kërkojnë zgjedhje sot. Në një prononcim për mediat, kreu i PD-së u shpreh se populli shqiptar është i lodhur nga propaganda, e ndërsa shumica kërkojnë zgjedhje.

“Shumica e shqiptarëve kërkojnë zgjedhje sot. Ata duan zgjidhje, sepse janë të lodhur nga propaganda. Pra shumica absolute kërkojnë zgjedhje sot. Për ne, rëndësi ka procesi i lirë dhe i ndërshëm. Ta mbyll me shprehjen e Nënë Terezës meqë nesër ka shenjtërimin. E djeshmja ka shkuar, e nesërmja nuk ka ardhur akoma, ndaj të fillojmë të punojmë për të sotmen”.

Më herët, kryeministri Rama ka qenë dakord për çdo datë brenda periudhës 15 prill-15 maj për mbajtjen e zgjedhjeve, përveç 2 majit pasi është edhe festa e Pashkëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Qytetet më të shtrenjta në botë për të huajt; Tirana në vendin e 152

Kryeqyteti i Turkmenistanit në Azinë Qendrore është cilësuar si qyteti më i shtrenjtë në botë për punëtorët e huaj. Ashgabat, një qytet me rreth një...

”Grupi i Ferrit”/ Kualifikohen Franca, Gjermania dhe Portugalia

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit F. Hungaria ka befasuar Gjermaninënë “Allianz Arena”, teksa i ka mbyllur këto 90 minuta në barazim 2-2. Hungarezët zhbllokuan...

Euro 2020/ Plotësohet rebusi i 1/8-ave, ja përballjet me eleminim direkt

KALENDARI I 1/8-AVE E Shtunë 26 Qershor Uells vs Danimarkë (18:00, Amsterdam) Itali vs Austri (21:00, Londër) E Diel 27 Qershor Holandë vs Rep. çeke (18:00, Budapest) Belgjikë...

Izraeli paralajmëron masa për shkak të variantit Delta

Izraeli njoftoi të mërkurën (23 qershor) se do të shtyjë lehtësimin e hyrjes së turistëve individualë për shkak të shqetësimeve për përhapjen e variantit...

Blinken: SHBA nuk ka partner e mik më të mirë se Gjermaninë

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken falenderoi të mërkurën Kancelaren e Gjermanisë, Angela Merkel për “udhëheqjen e jashtëzakonshme” duke thënë se “SHBA nuk kanë...