E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

‘Taramelja’/Njihuni me vogëlushin që po thyen rrjetin (video)

Sikundër ka marrë shumë durtrokitje, nuk kanë munguar edhe kritikat për emisionin e fëmijëve ‘Në kurthin e Piter Pan’, i cili drejtohet nga Alketa Vejsiu. Shumë qytetarë janë të mendimit se fëmijët aty nuk janë zgjedhur në bazë të meritës, por pas tyre fshihet një emër me pushtet.

“Mbesa e Jozefinës, vajza e Valbonës e nipi i Bicit”, komentuesja e nxjerr blof Alketa Vejsiun

Vlen të theksohet se këta fëmijë kanë marrë vëmendjen e duhur, dhe për një kohë të shkurtër janë bërë të famshëm. Virale janë bërë shqiptimet e fjalëve të një prej fëmijëve, Xheison Bafti, i njohur ndryshe si ‘Taramelja’.

Të gjithë qeshin me mënyrën si ai i thotë fjalët me shkronjën ‘K’. P.sh: Karamelja-Taramelja, duke e zëvendësuar ‘K’ me shkronjën ‘T’.

 

View this post on Instagram

 

@xheison.bafti_official “Ne Turthin e Piter Pan” I kane thene kaq shume keto jave Taramelja Piter Pan-it sa i eshte merzitur; por kemi bere pakt qe nuk do merzitet me! Se taramelet edhe pse prishin dhembet, jane te embla dhe me shije! Edhe sepse Xhejsonit nuk i jane nderruar ende dhembet e qumshtit dhe shume shpejt do ti thote te gjithe K-ete sic duhet! I kam dhene me shume hapesire se sa femijeve te tjere vec per nje motiv; besoj fort qe edhe nga nje fshat qe neve nuk mund t’ja dinim vendodhjen apo emrin, nga dy prinder te thjeshte por njerez te mrekullueshem e punetore, mund te linde nje femije kaq i mire dhe i mbare te cilit patjeter i duhet dhene shans me merite! Qe te besojne edhe ata qe kane pak, qe vijne nga periferia, qe nuk kane miq dhe njohje; me besim dhe endrra mund t’ja dilni nese pashaporte keni talentin! Ky djale komunikimin ne publik e ka Talent Bio dhe ne si produksion duam te bejme vertete dicka te mire per te❤️

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...