Stil

‘Taramelja’/Njihuni me vogëlushin që po thyen rrjetin (video)

               Publikuar në : 16:14 - 14/03/19 marsela

Sikundër ka marrë shumë durtrokitje, nuk kanë munguar edhe kritikat për emisionin e fëmijëve ‘Në kurthin e Piter Pan’, i cili drejtohet nga Alketa Vejsiu. Shumë qytetarë janë të mendimit se fëmijët aty nuk janë zgjedhur në bazë të meritës, por pas tyre fshihet një emër me pushtet.

“Mbesa e Jozefinës, vajza e Valbonës e nipi i Bicit”, komentuesja e nxjerr blof Alketa Vejsiun

Vlen të theksohet se këta fëmijë kanë marrë vëmendjen e duhur, dhe për një kohë të shkurtër janë bërë të famshëm. Virale janë bërë shqiptimet e fjalëve të një prej fëmijëve, Xheison Bafti, i njohur ndryshe si ‘Taramelja’.

Të gjithë qeshin me mënyrën si ai i thotë fjalët me shkronjën ‘K’. P.sh: Karamelja-Taramelja, duke e zëvendësuar ‘K’ me shkronjën ‘T’.

 

View this post on Instagram

 

@xheison.bafti_official “Ne Turthin e Piter Pan” I kane thene kaq shume keto jave Taramelja Piter Pan-it sa i eshte merzitur; por kemi bere pakt qe nuk do merzitet me! Se taramelet edhe pse prishin dhembet, jane te embla dhe me shije! Edhe sepse Xhejsonit nuk i jane nderruar ende dhembet e qumshtit dhe shume shpejt do ti thote te gjithe K-ete sic duhet! I kam dhene me shume hapesire se sa femijeve te tjere vec per nje motiv; besoj fort qe edhe nga nje fshat qe neve nuk mund t’ja dinim vendodhjen apo emrin, nga dy prinder te thjeshte por njerez te mrekullueshem e punetore, mund te linde nje femije kaq i mire dhe i mbare te cilit patjeter i duhet dhene shans me merite! Qe te besojne edhe ata qe kane pak, qe vijne nga periferia, qe nuk kane miq dhe njohje; me besim dhe endrra mund t’ja dilni nese pashaporte keni talentin! Ky djale komunikimin ne publik e ka Talent Bio dhe ne si produksion duam te bejme vertete dicka te mire per te❤️

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT