E premte, 24 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Plasin polemikat në Gjermani, mesfushori i Liverpool merr pilulë para ndeshjes (Video)

Liverpool eliminoi nga Champions League një natë më parë gjigantët gjermanë të Bayern, pasi i mposhti në shtëpinë e bavarezëve me rezultatin e 1-3. Por ky eliminim i papritur nga gjermanët nuk mund të kalohet me lehtësi dhe për këtë arsye kanë nisur polemikat.

Fillimisht ishte Uli Hoenes që ka shprehur dëshirën e madhe që skuadrat angleze të mos jenë në Champions për shkak të BREXIT. Ndërsa tani gjermanët janë kapur me mesfushorin holandez, Wajinadum.

Mesfushori i Liverpool ka bërë një ndeshje shumë të mirë mbrëmjen e djeshme kundër Bayernit. Por përpara fillimit të ndeshjes, mesfushori holandez ka pirë një pilulë.

Carl Markham, reporteri i Liverpool ka postuar këtë video në “Twitter”, ku duket qartë që Wajinaldum ka marrë këtë pilulë dhe më vonë është larguar për të nisur ndeshjen.

Për fatin e mirë të Klopp, ai nuk kishte një problem të madh, pasi Henderson la fushën e lojës për të hyrë në të Fabinho dhe do ishin krijuar shumë probleme për gjermanin.

Por në kampin gjerman, kanë dyshime për shkakun që e merr këtë pilulë mesfushori holandez. Në ditët e sotme ku dopingu është bërë fenomen i rëndomtë, gjermanët dyshojnë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...