Kronikë

Sekuestronin makina dhe prona/Grupi i fajdeve në Shkodër, dalin emrat e 12 të arrestuarve

               Publikuar në : 16:36 - 14/03/19 Enno

Zbardhen emrat e 12 personave të arrestuar nga policia në lidhje me operacionin e zhvilluar mëngjesin e sotëm, të përfshirë në rrjetin e fajdeve në Shkodër.

Sipas Prokurorisë, në këtë skemë janë përfshirë 22 persona, të cilët akuzohen se jepnin para me fajde, e  nëse shuma e huasë nuk kthehej, ata sekuestronin makinat dhe pronat e personave që kishin marrë huanë.

Mësohet se në pranga kanë rënë edhe Artan Dragani, ish-kancelar në Gjykatën e Shkodrës, po ashtu është pezulluar nga detyra edhe noterja Valbona Hajdari dhe polici Ergys Lohja

Dhënia e huave bëhej për interesa të larta që varionin nga 3%-20% në javë nga ana e personave të implikuar.

Të arrestuarit janë:

Byrhan Alija, 61 vjeç nga Shkodra

Edi Memçaj, 33 vjeç nga Shkodra

Adri Bala 22 vjeç, nga Shkodra;

Artan Dragani 39 vjeç nga Shkodra

Marjan Bregu 31 vjeç nga Shkodra

Vinko Nikprelaj 37 vjeç lindur në Podgoric dhe banues në Shkodër;

Eduard Fusha, 38 vjeç nga Shkodra

Elidon Qerimaj, 41 vjeç, nga Shkodra

Pashko Vuksanlekaj, 54 vjeç nga Shkodra;

Lul Sylja, 48 vjeç nga Shkodra;

Ilir Sokoli

Naim Ahmetaj, 52 vjeç lindur në Pukë dhe banues në Tiranë

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT