E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Goditja 100 milionëshe e Zidane në merkat do të jetë në Serie A, ja për kë bëhet fjalë

Me kthimin në Madrid të Zinedine Zidane pritet që në verë të ketë një merkato të nxehtë për Realin, pasi duket se ky ka qenë kushti që Zizu i ka vendosur Perezit. Një mesfushor i kompletuar pritet që të zbarkojë në Bernabeu dhe me shumë mundësi ai do të vijë nga Seri A.

Sergej Milinkovic-Savic është kthyer në nivelet e mëparshme, duke tërhequr përsëri vëmendjen e klubeve të mëdha. Ylli i Lazio-s ka bërë një paraqitje shumë të mirë në Firence, edhe pse nuk ka arritur të gjejë golin.

Kundër Parma-s do të duhet të rregullojë shënjestrën dhe, mbi të gjitha, të shmangë skualifikimin që do ta detyronte të mungonte në ndeshjen pasardhëse të kampionatit kundër Inter-it.

Objektivi i tij është ta ndihmojë Lazio-n të shkojë në Champions League, por edhe që një ditë të luajë për Real Madrid-in. Serbi mund ta realizojë ëndrrën e tij verën e ardhshme.

Sipas “El Chiringuito”, emisioni sportiv spanjoll që lajmëroi kthimin e Zidane te madrilenët, trajneri francez ka vënë në shënjestër pikërisht Milinkovic-Savic për merkaton e verës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA: Hetime mbi përgatitjet e policisë për protestën e dhunshme në Kapitol

Zyra e Inspektorit të Përgjithshëm në Departamentin e Drejtësisë, që vëzhgon mbarëvajtjen e punëve në këtë institucion, tha të premten se do të hetojë...

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë/ Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë, kush janë Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja Kur ekipi i parë i alpinistëve arriti të ngjitej në...

“Në Dubai ishin 28 veta”, Fahri Balliu: Rama ka pirë verë 18 mijë euro shishja

Për botuesin Fahri Balliu, kryeministri Edi Rama nuk do arrijë të fitojë një mandat të tretë, pasi nuk ka se çfarë t’u ofrojë shqiptarëve. Duke...

I ekzekutoi në banesë/ Detaje të reja nga trafikimi që bënte Ademi me 2 motrat

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, të cilat u ekzekutuan mesditën e 31 Dhjetorit...

Serbët e veriut të Kosovës marrin dozën e dytë të vaksinës anti-covid

Një grup i qytetarëve nga katër komunat në veri të Kosovës, të cilët u imunizuan më 25 dhe 26 dhjetor të vitit 2020, me...