E hënë, 1 Mars, 2021
17 C
Tirana

“Tani jo tërmet 6.4, po 10 do bjerë”, Rama qetëson komentuesin

Kryeministri Edi Rama lajmëroi më herët ditën e sotme nënshkrimin e marrëveshjes me kompaninë italiane ENI, për bllokun e Dumresë.

Në faqen e tij në Facebook, kreu i qeverisë shpërndau edhe një video nga ceremonia, e cila pati komente dhe reagime të shumta.

Ndër komentet që bie më shumë në sy është ai i një qytetari, i cili shfaq shqetësimin se mos gërmimet në atë zonë do të bëhen shkak i tërmetit të radhës. Ndërkohë ai ka marrë edhe një përgjigje nga kryeministri Rama, i cili ka sqaruar se nuk ka asgjë për t’u alarmuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Koronavirusi: Regjistrohen 986 raste të reja dhe 19 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 986 raste të reja. Ndërkohë, 19 persona...

Video/ Shkëputet masa gjigande e akullit në Antarktidë

Një ajsberg i madh që i afrohet madhësisë së Londrës së Madhe është shkëputur nga Antarktida, afër stacionit kërkimor Halley të Britanisë. Instrumentet sipërfaqësore në...

SHBA/ Gjykata gjobit me 65 milion dollarë rrjetin social Facebook, ja arsyeja

Një gjykatës federal ka aprovuar një gjobë prej 650 milion $ të një procesi gjyqësor mbi privatësinë kundër Facebook për pretendimin e përdorimit të...

Basha pyet qytetarët: Nuk jeni të kënaqur me drejtuesit? Ndërrojini (Video)

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar një video në rrjetin social, Facebook, ku i këshillon qytetarët që t'i ndërrojnë drejtuesit e tyre...

Ndryshimi i klimës, po bën që sezonet e alergjive të nisin më herët

Kokrrat e polenit nga bimët që lulëzojnë, fluturojnë zakonisht edhe qindra kilometra përmes erë. Tani duket se kriza e klimës e ka përshpejtuar udhëtimin...