E hënë, 30 Nëntor, 2020
10 C
Tirana

“Tallet me myslimanët”, Madonna vishet me burka, moderatori: Arriti llumin për pak vëmendje

Më të lexuarat

Brataj: Jemi në skenarin 3. Nëse ezaurohen, do shtrohen në hotele e stadiume

Në një video të shpërndarë nga Rama, tregohet puna kolosale e mjekëve në këto ditë të vështira pandemie. Një fluks thirrjesh dhe me mijëra...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Infermierja pranon se gënjeu për kontrollin e Maradonës, çfarë thonë hetuesit

Diego Armando Maradona u nda nga jeta për shkak të një arresti kardiak. Shumë është aluduar për ndarjen nga jeta, dhe se sa është...

”Për dy javë zhduket Covid nga planeti”/ Mjeku popullor tregon terapinë

Mjeku popullor, Ruzhdi Metali është shprehur se virusi Covid-19, mund të zhduket për dy javë nga planeti. Në ''Zonë e Lirë'', ai tha se fillimisht...

“Po në tualet do na nxirrni?”, Ardit Gjebrea nuk ia përton fanses

Këtë të dielë, në emisionin e përjavshëm “E  diela shqiptare”, do jetë e ftuar këngëtarja e njëkohësisht moderatorja Jonida Maliqi, e cila bashkë me...

Studimi: Ja 2 tiparet, që mund t’i bëjnë njerëzit super-përhapës të Covid-19

Provat të shumta tregojnë se super-përhapësit janë faktorët kryesorë të pandemisë Covid-19. Një numër studimesh, kanë treguar se shumica e njerëzve të prekur nga...

Moti për 5 ditët e ardhshme/Vjen i ftohti i acartë, temperatura në -7 gradë

Moti në javën që do të nisë, do të pësojë ndryshim krahasuar me ditë të tëra plot diell. Dita e hënë parashikohet të ketë...

Jonida Maliqi flet për herë të parë për divorcin me ish-bashkëshortin

Jonida Maliqi ka folur për herë të parë për divorcin nga ish-bashkëshorti i saj në rubrikën “Tani mund të këndosh” tek E Diela Shqiptare....

Rusja “përplas” në tokë burrin 240 kilogramë (FOTO-VIDEO)

Ndonjëherë përmasat trupore nuk kanë rëndësi, dhe këtë e ka dëshmuar shumë mirë një femër e cila ka hedhur në tokë burrin që peshon...

Majk Tajson në super formë, rikthehet në ring si në kohët e arta (VIDEO)

Majk Tajson është rikthyer në ring, si në kohët e arta. Ai nuk i ka humbur reflekset, ndërsa i ka dhënë një goditje të...

Madonna, këngëtarja e famshme i ka surprizuar të gjithë kur është shfaqur e veshur si një grua myslimane e devotshme, e mbuluar kokë e këmbë në aeroportin JFK të Nju Jorkut. Në një kohë kur myslimanët në mbarë botën festojnë muajin e shenjtë të Ramazanit, këngëtarja shfaqet e veshur edhe me burka.

Menjëherë kanë filluar akuzat ndaj saj dhe është pikërisht moderatori i njohur britanik Piers Morgan që e ka sulmuar shfaqjen e Madonna-s. Ai thotë se këngëtarja njihet botërisht se është anti-myslimane dhe me veshjen e saj të fundit nuk ka bërë gjë tjetër veçse të tallë myslimanët në mbarë botën, duke arritur llumin për pak vëmendje më tepër.

“Ajo nuk shkon në asnjë vend e maskuar. Ajo nuk dëshironte të mos e njihnin të tjerët. Pasi Madonna vdes për të qenë në qendër të vëmendjes dhe kudo që shkon nuk fshihet. Megjithatë ajo zgjodhi të veshë burka në një prej aeroportëve më të famshëm në botë. Dhe ajo e dinte shumë mirë se çfarë po bënte”, shkruan Morgan ndër të tjera.

“Por pse e bëri Madonna këtë gjë? Sepse ajo ka një koncert së shpejti, dhe përdor metoda të vjetra dhe të testuara të bërjes së skandaleve për të tërhequr vëmendje. Dhe zgjodhi që për të mbushur xhepat me paratë e biletave, duke u tallur me gratë myslimane. Nuk është hera e parë që Madonna tallet me besimet fetare”, shkruan moderatori Morgan.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Kërkojmë gjyshin”, Berisha shfaqet i përhumbur në Gjirin e Lalzit

Një video e Sali Berishës është publikuar këtë fundjavë në media, teksa ai shfaqet i përhumbur para vilave në Lalz. Berisha është një nga figurat...

Mesi festoi me bluzën e Maradonës, Barcelona gjobitet nga FIFA

Barcelona do të gjobitet nga FIFA, pasi Mesi festoi me bluzën e Maradonës. Festimi prekës i Lionel Mesit me fanelën e ikonës Diego Armando...

“Po ia ul burrit autoritetin”, gruaja: Dua një fëmijë, ta shohin shqiptarët

Një grua është bërë pjesë e rubrikës “Shihemi në Gjyq” për t’i kërkuar bashkëshortit të saj të birësojnë një fëmijë sepse prej 17 vitesh...

Momente paniku në ndeshjen e Arsenalit, sulmuesi dërgohet në spital

Momente frike dhe paniku janë krijuar në minutat e para të sfidës midis Arsenalit dhe Volvesit. Mbrojtësi brazilian i Arsenalit, David Luiz, pati një...

29 nëntori që bën qesharak Ilir Metën

Nga: Mero Baze Ilir Meta ka kohë që është bërë qesharak me përpjekjen tij për të kthyer në kredo politike heronjtë dhe dëshmorët e gjithë...