E premte, 24 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Talenti Guidara flet për herë të parë për Shqipërinë: Jam i lumtur, Panucci…

Tomas Guidara është një nga futbollistët më të përfolur shqiptar, si një nga afrimet e mundshme për listën e marsit të Panuccit.

Futbollisti i Belgranos po shkëlqen thuajse në çdo javë në kampionatin argjentinas, duke qenë përveçse një mbrojtës i krahut të djathtë shumë i mirë, por edhe një ndihmesë e jashtëzakonshme për sulmin.

Për herë të parë ky futbollist ka folur mbi Kombëtaren dhe ftesën e Shqipërisë, teksa për “La Nacion” ka prekur tundimin nga një emër i madh si Panucci, por edhe shpresat mbi Argjentinën.

“Po ai(Panucci) më ka telefonuar dhe ne folëm së bashku. Më donte shumë në Kombëtare, duke më thënë se Shqipëria është shumë serioze dhe aty punohet mirë. U surprizova nga telefonata, pasi ai ka qenë një lojtar i madh dhe atje ka shumë për të mësuar nga Panucci.

Jam ende duke menduar dhe nuk kam vendosur asgjë. Ndonjë vendim do të vijë prej meje, por jam vërtet i lumtur që më thërret ekipi Kombëtar, pasi është një eksperiencë e mirë. Të luaj me Argjentinën është e vështirë, por jo e pamundur”, ka thënë Guidara.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...