E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Urim

PPE uron Bashën: Do të vazhdojmë betejën për Shqipërinë europiane e demokratike

Partitë Popullore Europiane kanë uruar Lulzim Bashë, pas fitores së zgjedhjeve për kryetar në Partinë Demorkatike.  PPE shprehet se zgjedhja e Bashës në krye...

Duka i uron fitoren Ramës dhe këshillon Bashën: Të nxjerrë mësime nga humbja

Kryetari i Partisë Agrare Ambentaliste, Agron Duka është politikani i pare nga rradhët e opozitës,i cili uron Partinë Socialiste për fitoren e zgjedhjeve të...

Këshilli i Atlantikut uron Ramën: Do të punojmë me qeverinë dhe opozitën

Këshilli i Atlantikut ka përgëzuar kryeministrin Edi Rama për fitoren e mandatit të tretë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Përmes një mesazhi nga zv/Presidenti ...

Kurti uron Ramën për fitoren e zgjedhjeve: Shqipëria nuk mundet pa Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar kreun e qeverisë shqiptare, Edi Rama, për fitoren e shënuar në zgjedhjet e 25 prillit. Kurti e përgëzoi...

”Muret e qelisë nuk e mbajnë dot entuziazmin tim”/ Thaçi uron Ramën

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Kryeministrin Edi Rama për fitoren e mandatit të tretë. Në një letër të shkruar nga dhomat e burgut...

Erdogan telefonon Vjosa Osmanin: Marrëdhëniet tona do të forcohen

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka uruar ditën e sotme Vjosa Osmanin për postin e Presidentes që mori. Në një postim në Twitter, ai shkroi...

Meta uron Pashkën katolike: Ditë më të mira na presin dhe do të vijnë patjetër!

Me anë të një postimi në facebook, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka uruar besimtarët katolikë në këtë ditë Pashke. Postimi i Presidentin Meta: Të dashur...

13 vite shtet, klubi gjerman uron Kosovën për Ditën e Pavarësisë

Sot Kosova feston 13-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë. Ndërkohë në ditën e 13-vjetorit të saj si një shtet i pavarur, Kosova ka marrë një urim...

Betimi i Bidenit dhe Harris/ Basha: Urime. Provuat që ndryshimi është i mundur

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Basha shpreh dëshirën e...

Meta uron Bidenin: Forcojmë marrëdhëniet midis dy vendeve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka uruar Presidenin e SHBA-ve, Joe Biden i cili mori zyrtarisht detyrën ditën e sotme. Meta shprehet i bindur se...

Të fundit

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...

“Ha, dh*, i fusin një të puthur”, Sabiani bën debat me Beatrixin (VIDEO)

Brenda shtëpisë së “Big Brother” janë krijuar të tjera pakënaqësi mes disa personazheve. Ka qënë Sabiani, i cili mjaft i inatosur ka thënë mbrëmjen...

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...