E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

traget

Sekuestrohet një sasi e padeklaruar eurosh në tragetin e Barit

Një sasi e konsiderueshme parash të padeklaruara në vlerën monetare euro, janë sekuestruar nga strukturat doganore. Raportohet se ata janë zbuluar në një makinë e...

Përplasen 2 tragete në Portin e Durrësit

Dy tragete janë përplasur së fundmi në Portin e Durrësit. “Panorama” shkruan se trageti i linjës së Ankonës që ishte duke u nisur është përplasur...

Ndalohet trageti me mbetje të rrezikshme që vinte nga Italia, 6 të arrestuar

Policia ka ndaluar mbrëmjen e sotme në Vlorë një traget me mbetje të rrezikshme që vinte nga Italia. Bëhet me dije se 6 persona janë...

16 persona të mbyllur në kontenierin e një trageti

Një zëdhënës i operatorit të linjës suedeze të trageteve Stena njoftoi se janë gjetur 16 persona të mbyllur në rimorkion e një trageti pasagjerësh...

Publikohet skandali/ Aksidentohet rëndë në traget, kapiteni dhe porti fshehin ngjarjen

Fiks Fare denoncoi skandalin e radhës në tragetet e linjës Durrës-Bari, ku aksidenti i një pasagjereje është fshehur nga kapiteni i anijes, ndërkohë që...

Të fundit

Detajet/ Kapet 29-vjeçari i rrezikshëm, lëvizte me armë me vete

Një 29 vjeçar është vënë në pranga, pasi është kapur me armë dhe lëndë narkotike. Falë operacionit të koduar "Babina" është bërë e mundur...

Mjeku shqiptar: Vaksina mund të dalë në fund të vitit të ardhshëm

Ende nuk ka një datë se kur mund të dalë një vaksinë, ndërsa shumë është aluduar në këtë drejtim. Mjeku Arban Domi që punon...

Talebanizmi kërkon një përgjigje shtetërore

Nga: Mero Baze Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi po përballet me një fushatë lincuese nga përfaqësues zyrtarë të klerit myslyman në Kosovë dhe...

“Një projekt i shumë ëndërruar”, Rama publikon pamjet nga aeroporti i Kukësit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale, pamjet nga aeroporti i Kukësit. Ai e ka nisur ditën me publikimin e pamjeve nga...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, mjeti del nga rruga

Një aksident me pasojë plagosjen e një gruaje ka ndodhur herët në mëngjes, në autostradën Tiranë-Durrës. Një makinë tip ‘Golf’ ka humbur kontrollin, dhe...