E martë, 26 Maj, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

SHBA

Fauci: Shifra e viktimave të Covid-19 “pothuajse me siguri më e lartë” se ajo që është raportuar

Dr. Anthony Fauci, eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara tha të martën se numri i vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi në...

SHBA do akuzojë Kinën për vjedhje të punës kërkimore për vaksinën

Prej muajsh, zyrtarët amerikanë kanë paralajmëruar për një rritje të sulmeve kibernetike gjatë pandemisë së koronavirusit, por nuk kishin akuzuar një vend të caktuar. Tashmë...

SHBA kalon pragun e 80 mijë viktimave, bilanci për 24 orët e fundit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po përballen me një nga periudhat më të errëta në histori. Pandemia e koronavirusit iu ka marrë dhe vazhdon...

SHBA, kompanitë ajrore u kërkojnë pasagjerëve të vendosin maska

Linjat e mëdha ajrore u kërkojnë pasagjerëve të vendosin maska në fytyrë gjatë fluturimeve për të mbrojtur njëri-tjetrin si dhe ekuipazhit e avionit nga...

SHBA regjistron bilancin më të ulët që prej fundit të muajit mars

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë regjistruar bilancin më të ulët nga koronavirusi, që nga fundi i muajit mars. Sipas Worldometer, ditën e djeshme në...

SHBA në bisedime për të prodhuar mikroprocesorë në vend

Administrata e Presidentit Donald Trump është në bisedime me disa kompani për të ndërtuar në SHBA fabrika që prodhojnë mikroprocesorë. Sipas një njoftimi të gazetës...

SHBA/ Vetëkarantinohen tre zyrtarë kryesorë që merren me koronavirusin

Tre zyrtarë kryesorë amerikanë që drejtojnë përpjekjet e qeverisë kundër koronavirusit ndodhen në vetë-karantinim pasi kanë qenë në kontakt me persona të infektuar pozitivisht...

Kina, përpjekje për të hedhur poshtë akuzat e SHBA për virusin

Kina publikoi një shkrim të gjatë me anë të të cilit përgënjeshtron ato që ajo i quajti 24 “aludime absurde” të disa politikanëve kryesorë...

Akuzat se kush është fajtor/ Koronavirusi krijon përçarje midis SHBA-ve dhe Kinës

Pandemia e koronavirusit ka bërë që marrëdhëniet mes SHBA-ve dhe Kinës të tensionohen më shumë, duke ndezur flakët e një tendosje potencialisht të rrezikshme...

Ambasadorja shqiptare në SHBA: Janë mbi 50 shqiptarë që humbën betejën me koronavirusin

Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA, Floreta Luli Faber bën me dije se janë mbi 50 shqiptarë që kanë humbur jetën nga koronavirusi në këtë...

Të fundit

Shtyrja e zgjedhjeve/ Meta: Basha nuk u tregua korrekt

Mbrëmjen e sotme, në emisionin “Opinion” Presidenti Ilir Meta theksoi se për shtyrjen e zgjedhjeve në tetor kishte diskutuar me opozitën, por sipas tij,...

Shokon Meta: Rama i shërben lobit serb në Washington

Presidenti Meta ka lëshuar një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, teksa tha se kryeminisitri Rama i shërben lobit pro serb në Washington. Madje...

“Mos i bjerë të fikët Presidentit”, Meta publikon sms e diplomatit të huaj

Presidenti Ilir Meta ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion”, ku publikoi mesazhin e një diplomati të huaj, që sipas tij, e...

Meta me parti të re? Presidenti flet troç

Presidenti Ilir Meta është përgjigjur sërish lidhur me deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se do krijonte parti të re. I ftuar në emisionin ‘Opinion’,...

Meta i ‘përvishet’ Ramës: Unë punoj me letra, s’merrem me thashetheme

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, tha mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” se punon me letra dhe jo me Facebook e Twitter, duke iu...
WhatsApp KONTAKTO TT