E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Recep Tayyip Erdogan

Kriza e lirës i jep mundësi opozitës turke të sfidojë Erdoganin

Kriza valutore e Turqisë, ka ulur popullaritetin e presidentit Recep Tayyip Erdogan, duke i dhënë opozitës një mundësi të artë për të sfiduar përfundimisht...

Lira turke në nivelin më të ulët historik, mijëra protestues kundër Erdoganit

Njerëzit në rrugët e Stambollit kanë shprehur shqetësimin për rënien e lirës turke në nivele rekord ndaj dollarit të mërkurën, një ditë pasi presidenti...

Turqia në bisedime me talebanët për drejtimin e aeroportit

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, thotë se qeveria e tij është në bisedime të drejtpërdrejta me talebanët, për të ndihmuar në drejtimin e aeroportit...

Turqia ndalon muzikën në mesnatë, qytetarët shpërthejnë ndaj Erdoganit

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan po përballet me protesta të ashpra, kryesisht në rrjetet sociale, pas vendimit për të ndaluar muzikën në të gjitha...

Apartamentet në Laç nga Turqia/Erdogan: Trishtimi juaj është edhe yni

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, ka përshëndetur nga Ankaraja përmes një video- konference fillimin e ndërtimit të qindra banesave të cilat mbetën të shkatërruar...

Turqia shtrëngon masat, orë policore çdo natë e mbyllje totale gjatë fundjavës

Rastet me koronavirus kanë sjellë vështirësi për sistemin shëndetësor. Ndodhur në kushtet kur vala e pandemisë po sjell një fluks të shtuar të të...

Pamje tmerri nga Turqia/ Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin pak minuta më parë. Tërmeti me magnitudë 6.9 i...

Erdogan ashpërson tonet: Lufta do të vazhdojë derisa Karabaku të çlirohet nga pushtimi armen

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka konfirmuar edhe një herë tjetër mbështetjen ndaj Azerbajxhanit, ndërsa ka thënë se lufta do të vazhdojë derisa...

“Turqia është e hapur për një zgjidhje që mbron të drejtat e palëve”, Erdogan tërhiqet nga kërcënimet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka përsëritur sërish mesazhin se Turqia pret nga BE që të jetë e paanshme dhe konsekuente. Erdogan ka...

Pas takimit me Erdogan, Rama vizitë dy ditore në Greqi dhe darkë me Mitsotakis. Ja çfarë është diskutuar

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë dy ditore në Greqi. Pas takimit me presidentin turk Recep Tayyip Erdoğan, shefi i qeverisë ka takuar...

Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...