E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

presidenti

“I besoj Putinit”, kush është presidenti i parë që do marrë vaksinën ruse

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, është shprehur mjaft besimplotë lidhur me zbulimin e vaksinës së koronavirusit nga Rusia. Duterte ka treguar gatishmërinë të bëhet personi...

Presidenti i Bjellorusisë e kalon koronavirusin pa e ditur

Presidenti i Bjellorusisë, Alyaksandr Lukashenka, shprehet se e ka kaluar koronavirusin pa e kuptuar se ishte infektuar. Ai tha para trupave të Ministrisë së Brendshme...

Meta: Roli i Presidentit në zgjedhjet e ardhshme do jetë si asnjëherë më parë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, deklaroi se ndryshimet e votuara nga parlamenti dje në Kodin Zgjedhor nuk kanë mbërritur ende në Presidencë. Në konferencën e...

“Mund të kemi miliona të infektuar”, presidenti iranian shokon me deklaratën e tij

Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka habitur me deklaratën e bërë së fundmi se Irani mund të ketë 25 milionë persona të infektuar nga koronavirusi. Deklarata...

Mustafa paralajmëron bisedime me partitë për zgjedhjen e presidentit të ri

LDK pritet të zhvillojë takime me partitë politike në Kosovë, për të diskutuar rreth zgjidhjeve të mundshme për zgjedhjen e presidentit, nëse aktakuzat ndaj Thaçit...

Shtëpia e Bardhë: Presidenti nuk është informuar për komplote ruse në Afganistan

Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump nuk është informuar më parë se ekzistojnë raporte të zbulimit amerikan që, sipas një gazete amerikane, tregojnë...

“Me shumë gjasa do japë dorëheqjen”/ Gazetari komenton aktakuzat ndaj Thaçit

Gazetari Erl Murati është shprehur se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi mund të japë dorëheqjen nga posti. I ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, Murati tha...

Dy ditë pas takimit me presidentin, zyrtari meksikan rezulton pozitiv me koronavirus

Drejtori i Institutit të Sigurisë Sociale në Meksikë, Zoé Robledo ka rezultuar pozitive me koronavirus, dy ditë pasi kishte takuar presidentin e vendit. Lajmin e...

Vendi i dytë më i prekur nga koronavirusi, Brazili kërcënon të largohet nga OBSH

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro ka kërcënuar se do të tërhiqet nga Organizata Botërore e Shëndetit, njëlloj siç veproi edhe SHBA. OBSH ka paralajmëruar vendet...

Vuçiç: Do të luftojmë shumë për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është zotuar se do “luftojë” për Kosovën, por ka paralajmëruar se nuk do të ketë zgjidhje fatlume për Serbinë. “Nuk...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...