E diel, 24 Janar, 2021
11 C
Tirana

Etiketa

parashikimi i motit

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Dita e sotme do të karakterizohet me mot të kthjellët dhe me vranësira të pakta në zonat malore. Këto kushte atmosferike pritet të shoqërojnë të...

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të...

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Gjatë pjesës së parë të ditës vendi do të mbetet në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta në zonat perëndimore, ndërsa vranësira më...

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme, vendi do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell. Por, në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për...

Kthjellime dhe reshje shiu, ja parashikimi i motit për sot

Ditën e sotme, moti i vranët dhe shirat e izoluar do të mbizotërojnë kushtet e motit në vendin tonë deri në mesditë. Por, pasditja dhe...

Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot

Ditë e sotme, vendi do të karakterizohet nga  vranësira të shpeshta dhe shira të izoluar në zonat bregdetare orët e para të ditës. Ndërkohë, gjysma...

Parashikimi i motit, 11 Tetor 2020

pjesa e parë e ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira të kalimtare, të cilat më të dukshme do jenë në zonat perëndimore. Sipas Meteoalb, pasditja...

Kushte të qëndrueshme atmosferike me kthjellime, parashikimi i motit për sot

Gjatë ditës së sotme, moti në vendin tonë do të dominohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që ultësira perëndimore të jetë me...

Parashikimi i motit, 8 tetor 2020

Ditën e sotme, deri në mesditë vendi do të karakterizohet me një mot me kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme, të cilat pësojnë zhvillim...

Kthjellime dhe vranësira, ja parashikimi i motit për sot

Sot, paraditja mbetet me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta. Sipas Meteoalb, duke ju afruar mesditës vranësirat zhvillohen duke sjellë shira në pjesën më...

Të fundit

Si rekrutoheshin pilotët kamikaze në Japoni gjatë Luftës së Dytë Botërore

Fjalën “kamikaze”, e dëgjojmë shpesh sot sa herë kur ndodh një sulm terrorist vetëvrasës. Kjo mënyrë luftimi u shpik nga japonezët gjatë Luftës së...

Arrestohet gruaja e liderit opozitar rus, Alexei Navalny

Bashkëshortja e udhëheqësit opozitar rus Alexei Navalni, u arrestua sot gjatë operacioneve të forcave ruse të rendit kundër protestuesve në mbarë vendin. Yulia Navalnaya konfirmoi...

Etrit Berisha drejt rikthimit në Serie A, e kërkon trajneri serb

Etrit Berisha po kalon një moment të mirë te skuadra e Spal. Pas prekjes me COVID-19 dhe dëmtimit që pësoi disa muaj më vonë,...

Nuk mund ta mundësh dot Edi Ramën me armët e veta

Nga: Alfred Peza Lulzim Basha ka disa ditë që po rreket të bëjë fushatë elektorale, përmes një qasje “të re”, ku Edi Rama e ka...

Hendeku global mes të pasurve dhe varfërve po ngushtohet

Nga: Ferdinando Giugliano “Bloomberg Opinion” Pabarazia e të ardhurave, është ndër një temat më të debatuara ekonomike të kohërave tona. Por është njëkohësisht një nga...