E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

padia

Balla do të padisë në gjykatë Bashën, ja për çfarë e akuzon

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla do të padisë në gjykatë kryedemokratin Lulzim Basha. Deklarata e Ballës u bë mbrëmjen e sotme...

Berisha: “Nuk bëhem antiamerikan”, avokati po përgatit dosjen, nuk e njihja

"Nuk bëhem antiamerikan" Nuk kam ndërmend kurrë tu bashkohem miliona anti-amerikanëve në Europë. Në Europë e majta europiane ka nxitur antiamerikanizëm të papërmbajtur, unë nuk...

Rama tërhoqi padinë ndaj Haradinajt, Berisha zbulon prapaskenat

Në mes të muajit janar, Gjykata Themelore në Prishtinë ka konfirmuar se kryeministri Rama ka dorëzuar padi kundër Ramush Haradinaj. Kreu i qeverisë Edi...

ZYRTARE/ Rama tërheq padinë ndaj Ramush Haradinaj

Kryeministri Rama ka konfirmuar se do të tërheqë padinë ndaj Ramush Haradinajt. Në një konferencë për media, kreu i qeverisë shtoi se Haradinaj ka...

“Ende nuk e kam tërhequr padinë”, Zaida Çobo flet për takimin me Veliun

Ziada Çobo, në një intervistë në “Shqipëria Live” ka reaguar sërish pas takimit me drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu. Mamaja e djalit...

Zbardhet padia e Metës në SPAK, emrat e të akuzuarve

Kreu i Shtetit Ilir Meta ka paditur sot në Strukturën e Posaçme Anti-Korrupsion, ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe dy vartësit e saj, për...

“Kam prova të tjera për Ramën”, Haradinaj flet për padinë ndaj tij

Kryeministri në ikje i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke folur mbrëmjen e sotme për padinë që homologu Edi Rama i bëri në Gjykatën e Prishtinës...

Padia e Ramës/ Reagon Haradinaj: Kosova ka njerëz që i dalin zot

Mbrëmjen e sotme qarkulloi në media lajmi se kryeministri Edi Rama ka depozituar një padi ndaj Ramush Haradinajt. Ky i fundit ka reaguar menjëherë përmes...

Padia e Metës ndaj Dvoranit në dorën e SPAK

Prokuroria Tiranë ka shpallur moskompetencë për çështjen Meta-Dvorani. Raportohet se padia do t'i kalojë SPAK-ut. Moskompetenca është shpallur nga prokurori Alket Mersini për shkak se Dvorani...

Meta gati padinë penale: Të hënën, kallëzim penal për kreun e KED

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, njoftoi në një koferencë për mediat se ditën e hënë, do të dorëzojë në Prokurori kallëzimin penal për Kreun...

Të fundit

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest në burg" për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë...

Euro 2020/ Poloni-Sllovaki luhet mbasdite, Levandovski ‘mpreh dhëmbët’

Sllovakia do të përballet me Poloninë sot në ndeshjen e pasdites, në orën 18:00, në "Gazprom Arena" në Shën Peterburg. Spanja dhe Suedia janë kundërshtarët...

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....

SHBA/ U zu për maskën në dyqan, gjykata e dënon me 10 vite burg

"Nëse e kam unë, e ke dhe ti!" -tha Shane Michael pasi pështyu një burrë gjatë një përleshje të dhunshme jashtë një dyqani syzesh. Një...

Protesta/ Tërhiqet Ministria e Arsimit, Evis Kushi bën lëvizjen e papritur

Maturantët ia dolën që të arrinin objektivat e tyre në lidhje me tezën e matematikës, sa i takon protestave masive. Ministria e Arsimit ka...