E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

ligjin

Meta kthen në Kuvend ligjin për portin e ri në Porto Romano

Presidenti Ilir Meta ka kthyer një tjetër ligj të miratuar nga shumica parlamentare, atë për koncesionin në Porto Romano. Bëhet fjalë për ligjin “Për miratimin...

Meta kthen në Kuvend ligjin për ‘statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve’

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sot në Kuvend ligjin për ‘statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve’. Sipas tij, ky ligj shkel sigurinë juridike dhe jurisprudencën...

Meta: Konkluzionet e KSHH çmontojnë ligjin anti-kushtetues të KRYE-KÇK-së

Presidenti Ilir Meta ka publikuar pak më parë në Facebook dokumentet që tregojnë konkluzionet e nxjerra nga Komiteti Shqiptar i Helsinkit. Kreu i shtetit thotë...

Zyrtarizohen ndryshimet në ligjin për portalet, gjoba deri në 10 mijë dollarë

Qeveria dhe mazhoranca socialiste kanë kryer një gjysmë tërheqje me mosvotimin e ndryshimeve në ligjit për mediat ndërkohë që kanë avancuar me rrëzimin e...

“Luftë për mbijetesë”, Greqia miraton ligjin e ashpër për emigrantët

Greqia ka miratuar ligjin aq shumë të diskutuar në lidhje me azilkërkuesit. Sipas tij synohet të frenohet numri në rritje i emigrantëve që arrijnë...

“Vdekjen e disha po kët gjë jo”, reagon biznesmeni pas postimit të Ramës

Në kuadër të luftës së qeverisë kundër informalitetit, kryeministri Rama ka dhënë një mesazh shumë të rëndësishëm biznesmenëve që nuk respektojnë ligjin. Në faqen e...

“Ke thyer ligjin, ke bërë burg”, Salianji përplaset me Ngjelën: Dëgjo se nuk je në…

Ish-deputeti i PD Ervin Salianji dhe avokati i njohur Spartak Ngjela janë përplasur ashpër mbrëmjen e sotme teksa flisnin për protestat e opozitës. Ishte Salianji...

“Populli nuk është kundër meje”, Rama: Talebanët duan ligjin e xhunglës

Nga Vau i Dejës ku prezantoi kandidatin e PSD-së i mbështetur dhe nga deputeti Tom Doshi, kryeministri Edi Rama sërish ka theksuar se në...

Letra e Fugës: KQZ-ja një institucion i kalbur, ka shkelur ligjin me të dyja këmbët

Artan Fuga ka postuar një letër të gjatë në rrjetin social Facebook, të cilën ia drejton kryetarit të KQZ-së Klement Zgurit por jo vetëm....

27 emra të rinj bëhen pjesë e policisë gjyqësore, Arta Marku përdori ligjin e shfuqizuar

RTV ORA ka zbardhur 27 emrat e rinj që bëhen pjesë e policisë gjyqësore të vendit bazuar në konkursin e organizuar nga Prokuroria e...

Të fundit

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...
WhatsApp KONTAKTO TT