E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

kushte

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb, kushtet e qëndrueshme atmosferike do të mbizotërojë në territorin shqiptar ku më të dukshme kthjellimet do të jenë në zonën Perëndimore. Por...

Negociatat/ Soreca: Kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria

Ambasadori i BE Luigi Soreca përgjatë një deklarate theksoi se në mënyrë që Shqipëria të ulet në tryezë me BE duhet të plotësojë disa...

Njihuni me kushtet e kryeministres serbe për Albin Kurtin

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabić i ka vënë disa kushte kryeministrit të ri të Kosovës Albin Kurtit. Ajo ka deklaruar se është e gatshme që...

BE-ja dy kushte Britanisë për marrëveshje pas Brexit

Pas daljes së Britanisë nga Bashkimi Evropian, Michael Barnier ka deklaruar se Mbretëria e Bashkuar do t’i nënshtrohet rregullave të BE-së për tregtinë me...

Kreu i Parlamentit Europian: Kushtet e Bundestagut duhet të merren seriozisht

Kreu i Parlamentit Europian, David Sassoli, shprehet optimist se Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mund t’ia arrijnë që t’i hapin negociatat me Bashkimin Europian...

Merkel: Të krijohen kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë

Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë...

Kroacia plotëson kushtet e anëtarësimit në zonën Schengen

Komisioni Evropian konfirmoi se Kroacia i ka përmbushur të gjitha kushtet teknike për t’u bërë anëtare e zonës së lëvizjes së lirë – Schengen. “Sot...

Meta takon këngëtaren e talentuar: T’iu ofrojmë kushte, që të mos ikin

Presidenti Ilir Meta ka takuar ditën e sotme këngëtaren shqiptare Inis Neziri e cila triumfoi në Festivalin Ndërkombëtar Muzikor “New Wave Festival 2019”. Kreu...

Ambasadori gjerman: Kushtet të plotësohen në dy faza

Ambasadori gjerman Peter Zingraf në çeljen e Konferencës “Tetori Gjerman” theksoi se reformat e ndërmarra nga Shqipëria në jetën politike dhe sociale duhet të...

Negociatat/ Holanda s’ndryshon qëndrim për Shqipërinë: Të përmbushen kushtet

Parlamenti holandez nuk ka ndryshuar qëndrim për Shqipërinë lidhur me hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian. “Nuk ka asnjë indikacion se diçka ka ndryshuar. Negociatat...

Të fundit

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...

Rruga e mbarë të qoftë Ilir Meta

Nga Mustafa Nano Në monologun e fundit unë bëja thirrje që Rama, Berisha e Meta të largoheshin nga politika. Asnjëri nuk ma vuri veshin. Madje,...
WhatsApp KONTAKTO TT