E hënë, 13 Korrik, 2020
31 C
Tirana

Etiketa

Irani

Irani lëshon urdhër arresti për Donald Trump

Irani ka lëshuar një urdhër arrestimi për Presidentin e SHBA, Donald Trump. Teherani zyrtar ka kërkuar zyrtarisht ndihmën e Interpolit për të mundësuar arrestimin e...

Vendi i parë në botë/ Irani goditet nga vala e dytë e koronavirusit

Vendet nga mbarë bota kanë filluar të lehtësojnë masat kufizuese të vendosura për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Mirëpo, kjo rihapje nuk ka rezultuar efektive...

Pompeo: Irani, edhe në kohë të koronavirusit, nxit terror

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Irani po i përdor burimet e tij "për të nxitur terror", edhe pse qytetarët e tij...

Rohani e refuzon ndihmën e SHBA-së për luftimin e koronavirusit

Irani e refuzoi sërish ofertën e Shteteve të Bashkuara për ndihmë humanitare në betejën kundër koronavirusit. Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, tha se Uashingtoni duhet...

Pamje të rënda/ Irani ndërmerr hapin ekstrem për viktimat nga koronavirusi

Irani po ndërmerr masa të forta ndaj koronavirusit, madje duke izoluar njerëzit. Shefi i Ushtrisë, Mohammad Bagheri njoftoi se Forcat e Armatosura së bashku...

Irani mbyll shkollat për shkak të koronavirusit

Irani i ka mbyllur të gjitha shkollat dhe ka ndërmarrë një varg masash, për të luftuar shpërthimin e koronavirusit. Ministri i Shëndetësisë, Saeed Namaki, tha...

“Irani fsheh rastet”/BBC: Numri i viktimave nga koronavirusi është më i lartë

Burime në sistemin shëndetësor të Iranit kanë për me dije për BBC, se numri i viktimave nga koronavirusi në vend është më i lartë...

Pompeo diskuton rreth shqetësimeve mbi sigurinë që paraqet Irani

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo dhe mbreti saudit Salman kanë diskutuar të enjten në Riad çështje që lidhen me sigurinë duke u përqendruar...

Irani dënon tetë aktivistë që “spiunuan për SHBA-në”

Gjyqësori i Iranit tha se ka dënuar me burgim tetë aktivistë të mjedisit - përfshirë një iranian që ka edhe shtetësi britanike dhe amerikane...

30 sekonda lëkundje të frikshme/ Tërmeti ‘shkund’ një tjetër shtet

Rreth orës 13:30, Irani është goditur nga një tërmet i fuqishëm. Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 5.5 sipas shkallës Rihter, ndërsa epiqendra...

Të fundit

Rritja e frikshme e të infektuarve, KMSH jep njoftimin e rëndësishëm

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë një njoftim të rëndësishëm, drejtuar gjithë myftijve, me rastin e shtimit të numrit të infektimeve dhe viktimave. KMSH...

Tentuan ta grabisnin në mes të ditës, ja çfarë ndodhi me presidentin e klubit të Serisë A

Të dielën pasdite, presidenti i Breshias, Masimo Celino, ka rënë pre e një grabitje. Dy persona kanë sulmuar Celinon para një supermarketi në Breshia,...

Vjen ndryshimi i shumëpritur nga rrjeti social, ja çfarë do ndodhë me komentet

Ndryshimi i fundit në rrjetin social Instagram, lidhet me komentin tuaj të preferuar. Besnikët e Instagramit, janë sy e vëshë me risitë e fundit....

Zëvendësohen 7 drejtues në vetëm 8 muaj/ Emërohet drejtuesi i ri në Kadastrën e Vlorës

Kadastra e Vlorës nga sot ka në krye drejtorin e tetë brenda një viti. Kreu i agjencisë shtetërore të kadastrës, Artan Lame, prezantoi juristin...

I ktheu ligjin Parlamentit, Meta jep ‘paralajmërimin’ e fundit

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka reaguar për vendimin e tij në lidhje me kthimin në Kuvend të ligjit që ndëshkon median sa i...