E diel, 29 Nëntor, 2020
3 C
Tirana

Etiketa

grevë urie

Punonjësit e doganës greke në grevë urie, mbyllet pika kufitare e Kakavijës

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, ka njoftuar se pika doganore e Kakavijës do të jetë e mbyllur për 24 orë. Shkak për këtë, është bërë...

Gratë naftëtare: Nuk dalim nga greva pa fituar lekët që kemi nxjerrë me djersë

Greva e naftëtareve ka hyrë në ditën e 18-të ditën e sotme. Gratë naftëtare vijojnë rezistencën e tyre pavarësisht se gjendja shëndetësore është përkeqësuar. Me gjithë...

Naftëtarët thirrje Ramës: Mos na ngatërro me Ligën e Futbollit

Në ditën e 16 të grevës së urisë, gratë naftëtare të Ballshit i kujtojnë kryeministrit Rama se ka qenë ai që u ka sjellë...

Rama, naftëtarëve: Pa u ndalur greva nuk do të nisë asnjë bashkëbisedim

Kryeministri Edi Rama i ka bërë sërish thirrje naftëtarëve që të ndërpresin grevën e urisë, pasi këta të fundit e refuzuan disa ditë më...

Naftëtarët e Ballshit, letër Organizatës Ndërkombëtare të Punës dhe ambasadave

Sindikata e Naftëtarëve të Bashkuar i është drejtuar nëpërmjet një letre Organizatës Ndërkombëtare të Punës (ILO), Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSCE),...

Gratë naftëtare nuk dorëzohen: Nuk dalim nga greva pa marrë pagat

Gratë naftëtare në Ballsh, kanë hyrë në ditën e 6-të të grevës së urisë. Gjendja e tyre sa vjen dhe përkeqësohet, teksa njëraprej tyre është...

Naftëtarët, Kryemadhi letër SPAK-ut: Përgjegjësit çojini para drejtësisë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi i ka dërguar një letër SPAK, Prokurorit të Përgjithshëm Olsian Çela, kryetarit të KLSH dhe Avokatit të Popullit, për...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Rama thirrje naftëtarëve: Ndërprisni grevën, të bisedojmë pa presione

Kryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje naftëtarëve të Ballshit që ta ndërpresin grevën, pasi sipas tij është e panevojshme. Ai i ftoi ata që...

Dita e 17 e grevës: Naftëtarët ”çajnë” portën dhe hyjnë brenda në uzinë

Greva e naftëtarëve të Ballshit ka hyrë në ditën e 17-të. Edhe sot, ata u mblodhën para uzinës së përpunimit të naftës. Pas disa përpjekjeve, një...

Të fundit

Si mund ta padisë Gjermania Asadin për përdorim armësh kimike?

Drejtësia gjermane po shqyrton mundësinë e ngritjes së një padie për sulmet me gaz helmues në Siri. Deutsche Welle dhe "Der Spiegel" biseduan me...

Rita Ora uron ditën e flamurit në gjuhën shqipe dhe me foto provokuese

Rita Ora, këngëtarja me famë botërore asnjëherë nuk harron origjinën e saj. Ajo ka uruar Ditën e Flamurit me disa foto shumë provokuese, ku shihet...

Misteri shumëvjeçar: Ku ndodhet deklarata origjinale e pavarësisë së Shqipërisë

Deklarata origjinale e Pavarësisë së Shqipërisë, e firmosur më 28 nëntor 1912 në Vlorë nga delegatët e të gjitha krahinave të Shqipërisë etnike, nuk...

Nuk ka llogari bankare, liderja e Hong Kongut i mban paratë në shtëpi

Shefja ekzekutive e Hong Kongut, Carrie Lam, ka thënë në një intervistë televizive se ajo duhet të ruajë “grumbuj parash” në shtëpi, sepse nuk...

Video/ Sulmuesi shqiptar shënon në fund, i jep 1 pikë skuadrës turke

Sulmuesi, Jetmir Topalli ka shënuar gol në minutën e 95’ në sfidën e Superligës turke, të zhvilluar midis Gazientep dhe Jeni Malatjaspor. 22-vjeçari nga Kosova...