E shtunë, 31 Tetor, 2020
7 C
Tirana

Etiketa

erdogan

Erdogan mesazh të fortë Greqisë: Ne jemi pritës këtu, jo mysafirë

Erdogan ka folur sot në Simpoziumin e Mesdheut Lindor në Stamboll, ku tha se politika globale është formuar nga zhvillimet në lidhje me Mesdheun,...

“Ka ardhur koha që të japë llogari”, Erdogan reagon pas luftës mes Armenisë dhe Azerbajxhanit

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka reaguar ashpër ndaj Armenisë, lidhur me luftën që ka nisur me Azerbajxhanin. Turqia është vënë në mbështetje të...

Mbledhja e OKB/ Mitsotakis: I zgjata dorën e miqësisë Erdoganit, u përgjigj me provokime

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, u shpreh gjatë mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, se vitin e shkuar i ka zgjatur një dorë miqësie...

Rama inspekton punimet e ‘rindërtimit’ në Laç: Erdogan është shumë i kënaqur

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar lagjen e re të Rindërtimit në Laç, së bashku me ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj dhe kryebashkiaken e Kurbinit. Përfaqësuesit...

Erdogan telekonferencë me Mitsotakis për zgjidhjen e krizës

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, do të zhvillojnë një telekonferencë, pas komunikimit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe kreun e...

Tensionet me Greqinë në Mesdhe/ Macron dhe Erdogan nisin bisedimet, ja çfarë ka ndodhur

Duket se kërcënimet nga ana e Turqisë dhe Greqisë janë lënë pas, falë një ndërmjetësimi nga ana e Francës. Macron dhe Erdogan kanë “ulur...

Erdogan padit redaktorët e gazetës greke

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka paditur redaktorin e gazetës greke “Dimokratia”, për shkak të titullit të faqes së parë. Lajmi kryesor i ditës...

Erdogan merr masat ndaj Greqisë, ja çfarë paralajmëron

Një artikull me titull ofendues, publikuar disa ditë më parë ndaj presidentit turk, ka bërë që menjëherë të merren masat ndaj stafit grek. Avokatët...

Mesdheu Lindor/ Macron mesazh në gjuhën turke për Erdogan

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka deklaruar se është pro dialogut mes Greqisë dhe Turqisë për Mesdheun Lindor. Përmes një postimi në Twitter, Macron i ka...

“Gati të takohem me Mitsotakis”/ Erdogan ka një mesazh edhe për presidenten greke

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është shprehur i gatshëm për të zhvilluar një takim me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis. Por pavarësisht kësaj deklarate, Erdogan...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...