E diel, 23 Janar, 2022
0.5 C
Tirana

Etiketa

astrit patozi

Të gjitha në një ditë

Nga: Astrit Patozi Ndërkohë që Sulltani i Turqisë pritej me nderime të larta në Tiranë, Presidenti i Shqipërisë, pothuajse i braktisur prej të gjithëve, kishte...

Ta gëzojnë “fitoren”, se e kanë merituar plotësisht

Nga: Astrit Patozi Edhe pse nuk e meritojnë, u kam sugjeruar zgjidhjen më të arsyeshme politike, që kur krisi pushka e parë në oborrin e...

Koha është e pamëshirshme

Nga: Astrit Patozi Kur u thoja qysh në nisje të sherrit se nuk kishin rrugë tjetër, veçse të ndaheshin, më shikonin të çuditur, të mërzitur...

Foltorja, si lufta italo-greke

Nga: Astrit Patozi Kjo lëvizja e Berishës për pronësinë e Partisë Demokratike, ngjason shumë me luftën italo-greke në vitet 40-41 të shekullit të kaluar. Kur Italia...

Deri në mars na bëj çfarë të duash o komandant!

Nga: Astrit Patozi Tani që morëm vesh për lëshimin e satelitit Albania 1, o komandant, na bëj çfarë të duash deri në mars, se nuk...

E mira është të mos ndalen…

Nga: Astrit Patozi Kur na u vërsulën neve me tërbim para ca viteve, sepse u kishim sharë Lulin, pata një lloj habie në fillim, megjithëse...

Po me atë “Lulin” tjetër si do t’ia bëjnë?

Nga: Astrit Patozi Përpiqem t'i kuptoj ata demokratë apo ish-demokratë të mërzitur, që janë ngazëllyer aq shumë dhe kanë nisur të ndjehen gjallë nga rikthimi...

Doktori shpreson tek legalizimi, Luli po shtrëngon letrat

Nga: Astrit Patozi Kjo lufta e ashpër e Lulit me doktorin, është bërë njësoj si ato konfliktet e zakonshme të pronësisë në Shqipëri. Kur njëra...

Po ia mbërrijmë me shpejtësi asaj dite

Nga: Astrit Patozi Pak muaj pasi kishim humbur zgjedhjet e vitit 2013, paraqita në parlament nevojën jetike për zhbërjen e ndryshimeve kushtetuese të 2008-ës, të...

‘Rrezikojmë edhe 4 vite në opozitë’/ Patozi: Mark Marku shpëtoi Kuvendin e PD

Ish-deputeti Astrit Patozi ka përgëzuar deputetin e zgjedhur të Partisë Demokratike Mark Markun, për fjalimin e mbajtur ditën e sotme në Kuvendin e saj. Përmes...

Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...