E diel, 20 Shtator, 2020
30 C
Tirana

Etiketa

Argëtim

360 milionë euro në vit për argëtim, cilat janë qytetet që shpenzojnë më shumë

Pandemia e ka kushtëzuar pothuajse tërësisht mënyrën se si njerëzit, kryesisht të rinjtë, e kalojnë kohën, apo dhe argëtohen këtë verë, sidomos pas ndalimit...

Tirana zbret nga froni, ja kush janë më “qejflinjtë” e Shqipërisë

Korça e serenatave, lakrorit, kërnackave, shëtitjeve në mbrëmje është kthyer vitet e fundit në një tërheqje turistike për shumëkënd. Edhe vetë korçarët po i...

Verë e “çmendur”, sa po shpenzojnë shqiptarët për t’u argëtuar

Si e kalojnë shqiptarët periudhën e verës, çfarë alternativash ka për argëtim dhe cilat biznese dominojnë në ‘tortën’ e përfituesve të të ardhurave në...

Nga kazinotë te palestrat/ Zbuloni qytetet më “qejflie” në Shqipëri, 325 mln ‎€ për argëtim

Tirana nuk është vetëm kryeqytet, por edhe epiqendra e argëtimit dhe çlodhjes në Shqipëri. Edhe për vitin 2017, Tirana mban rekordin e shpenzimeve në...

“Shthurje” dhe argëtim pa limit, britanikët çmenden për festa

Në fotografitë e publikuara nga mediat britanike shihen të rinjtë të veshur me rroba tradicionale, por edhe me maskime si Donald Trump apo edhe...

‘Argëtim falas’, Rama poston videon, ka një ftesë për të gjithë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një urim për gjithë shqiptarët. Përmes një video postuar në faqen e tij në “Facebook”,  e...

Të fundit

Detajet/ Sherr banal pranë një lokali në Tiranë, plagoset 45-vjeçari

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para lidhur me plagosjen e ndodhur pasditen e sotme pranë një lokali në Tiranë. Pas një konflikti të...

Në Tiranë “kërcet” arma, policia arreston një person

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në zonën e Astirit në Tiranë, bëjnë me dije burime për "Dosja.al". Ngjarja ka ndodhur...

61-vjeçari vuri nën gomat e makinës komshien, policia nxjerr detajet e rënda

Policia ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Shkodër, ku Hilë Simoni goditi dhe kaloi nën rrotat e makinës komshien e tij, Katrina Hilën....

“Parazita gjakpirës”, Roza Lati shpërthen ndaj “Arkiva Shqip” (VIDEO)

Moderatorja Roza Lati ka mbështetur publikisht Albërije Hadërgjonajn, e cila pak ditë më parë ka shpërthyer ndaj "Arkiva Shqip". Një video e saj gjatë...

Moti për nesër/ Mos dilni pa çadër nga shtëpia, rikthehen reshjet e shiut

Sot pasdite (e diel, dt. 20) nuk priten reshje. Nesër (e hënë, dt. 21) priten reshje lokale të dobëta në shumicën e qarqeve. TEMPERATURAT Nesër (e...