Aktualitet

‘Surprizat’ e janarit, ja si parashikohet moti për nesër


               Publikuar në : 17:18 - 16/01/20 M S

Temperaturat negative, era e lehtë, lagështira e lartë dhe presioni i lartë kanë krijuar kushtet për praninë e mjegullës, që në disa zona luginore nuk është shpërbërë gjatë gjithë ditës së djeshme. Po kështu, gati në të gjithë vendin janë krijuar ngricat dhe bryma. Temperaturat sot në mëngjes kanë shënuar vlerën minimale -5 ºC në Gjirokastër e deri në 6 ºC në Sarandë. Vlerat maksimale parashikohen nga 5 ºC në zonat malore deri në 18ºC në bregdetin jugor.

Sot pasdite (e entje, dt.16) dhe nesër (e premte, dt.17) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt.17) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 3 / 13 °C
në vendet e ulëta: 2 / 12 °C
në vendet malore: 0 / 7 °C


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT