E diel, 27 Shtator, 2020
13 C
Tirana

Ekzekutim mafioz/ Artan Hoxha: Një profesionist i mori jetën Guxim Gjyriçit

Më të lexuarat

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha”, Rama i përgjigjet Berishës

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së Sali Berishës, se kreu i qeverisë hoqi dorë nga kandidimi në Durrës pasi mori vesh se...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

Vajza e Sabianit pozon topless, e fotografon i ati

Vajza e këngëtarit të njohur Sabiani, Keisi Medini, ka publikuar së fundmi disa foto e shtrirë në krevat dhe duke pozuar topless. E menjëherë pas...

VIDEO/ Përmbytje me verë të kuqe, momenti kur shpërthen depozita prej 50.000 litrash

Një depozitë prej 50 mijë litrash me verë të kuqe ka shpërthyer sot në një karantinë në Spanjë, duke e kthyer vendin përreth në...

E bujshme, zbulohet lidhja e Fjolla Morinës me biznesmenin që e shoqëronte

Këngëtarja Fjolla Morina u arrestua pak ditë më parë në Morinë bashkë me dy personat që e shoqëronin, biznesmeni Fisnik Syla dhe shoferi Fitim...

U gjet pranë nënës së vdekur, ja si është gjendja e 10-vjeçares në Pogradec

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë në Pogradec. Fëmija i gjetur pranë nënës është vajzë rreth 10 vjeç. Ajo ndodhet në gjendje...

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikur videon ekskluzive të vrasjes së Guxim Gjyricit në Tropojë. Sipas gazetarit, vrasësi ka qenë profesionist dhe se në skenën e krimit kishte ende gjurmë gjaku.

Ai zbuloi ndër të tjera se është qëlluar disa herë në drejtim të Guxim Gjyricit, ku është hedhur i gjithë karikatori i pistoletës. Gjyrici ka 13 predha në trup. Viktima është gjetur pas 40 minutash nga nipi i tij.

“Arma është përdorur nga një vrasës profesionit. Në skenën e krimit kishte ende gjurmë gjaku. Është qëlluar disa herë në drejtim të tij, është hedhur i gjithë karikatori i pistoletës. Ky është pozicioni nga ka ardhur autori dhe ka qëlluar viktimën, janë ende gjurmë e gjakut.

Aty po ta shikoni do ta shihni se është përkulur viktima. Ka një predhë në pjesën e parme dhe tre të tjera në pjesën tjetër, që lë dyshimin se ka qëlluar dikush tjetër, por ende nuk ka dalë nga hetimet. Janë dy predha në pjesën e poshtme, por një predhë në pjesën e sipërme, nuk e shpjegonin dot ekspertët që ishin aty. Tre predha te karburanti, tre te farmacia, një në kofanon e makinës, dhe tre të tjera në tokë.

Lexo edhe :   Lefter Zhidru e keqtrajtonte/ Bashkëshortja 47-vjeçare e ka shpëtuar pesë herë nga burgu

Viktima ka 13 predha në trup. Eshtë qëlluar edhe gjatë kohës që ka qenë në këmbë, por edhe në kur ka rënë në tokë. Nuk është e vërtetë që ka folur viktima para se të vritej. Kur ka erë të forta, ka bërë që të ketë dyshime, që kjo mund të mos jetë dëgjuar gjurma. Viktima është gjetur pas 40 minutash nga nipi i vet. Ai ka shkuar në spital me jetën e humbur. Një nga dëshmitarët ka thënë se ka kujtuar që ishte një i dehur. Më vonë kur ka shkuar njeriu i vet ka njoftuar policinë. Ky 40 minutëshi u ka dhënë kohë autorëve të largohen. 2 mjete janë të kapura”, tha Hoxha.

Lexo edhe :   Anti-plumbi shpëtoi efektivët nga breshëria, policia reagon pas ekzekutimit të 71-vjeçarit

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Në rrezik nga pandemia”/ Ministri spanjoll paralajmëron masa më të ashpra

Qeveria spanjolle ka paralajmëruar shtim masash në Madrid, duke e cilësuar si tepër të rrezikshme situatën nga pandemia. Të premten, autoritetet në Madrid vendosën të...

Aksident në Berat/ Mjeti me të cilin udhëtonin dy vajza i pret rrugën Volkwagen-it

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në dalje të qytetit të Beratit, teksa një automjet tip Benz është përplasur me një makinë tip...

Kryeministri i emëruar i Libanit largohet nga posti

Moustapha Adib nuk ishte në gjendje të formojë një qeveri të re për të zëvendësuar qeverinë që dha dorëheqjen pas shpërthimit vdekjeprurës masiv në...

Ajo që ndjen dhe ajo që ëndërron Berisha

Nga Mero Baze Sali Berisha ka një ndjenjë dhe një ëndërr për këto zgjedhje. Ndjenja është se Edi Rama do t’i vjedhë zgjedhjet, kurse ëndrra...

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...