E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Sulmet nga ‘RD’/Murrizi shan me ‘libër shtëpie’: Basha është k*rva e Ramës

Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar me një zhargon rruge ndaj Rilindjes Demokratike. Duke i përmendur të gjithë emrat që PD ka shpallur armiq ndër vite, ai e cilëson gazetën si shtëpi publike.

Reagimi i deputetit vjen pasi gazeta Rilindja Demokratike, në faqen e parë ka vendosur katër politikanë, që i ka cilësuar si kukullat e Ramës.

Ai ka ftuar drejtuesit e gazetës, për të monitoruar nëse ka marrë ndonjë të ardhur shtesë nga taksat e shqiptarëve, që ai mund të ketë përfituar me tendera në këto 30 vite.

Me një gjuhë aspak etike, në tërë mesazhin e tij, Murrizi e përmbyll duke thënë se fakti që kjo gazetë fillon ‘luftën’ me 4 ish-deputetët e saj dhe jo me Ramën dhe pushtetin e tij, e meriton që të quhet ‘k*urva e Ramës’.

Statusi

Kur te quan kukulla e Rames “ “kurva” e Rames dhe nje tufe “ kurvash” politike te ish sigurimit dhe kopil te hirrosur te shurres se fundit te komunizmit, me vjen tua fus me zor kete dru “ simpatik” brenda godines se “ kurverimit” me te peshtire qe ka njohur Shqiperia ne 30 vjet pluralizem

Kjo gazete qe lindi me date 5 janar 1991 si gazete opozitare me gazeten zeri i popullit dhe drejtuar ne ate kohe nga ish gazetare te zerit te popullit, kurre nuk u shkeput dot ne 30 vite post-komunizem nga mentaliteti bolshevik komunist dhe lufta ndaj “ armiqeve” te brendeshem

E filloi shpejt qysh pas nje viti qe lindi me Arben Imamin, Neritan Ceken, Preç Zogajn, Blendi Gonxhen, Gramoz Pashkon, Ritvan Peshkepine dhe plot te tjere

E vazhdoi me ish te perndjekurit politik kur u futen ne greve urie per te drejtat e tyre duke i quajtur ato ish spiune te sigurimit dhe bashke me ato edhe ish kryetarin e pare te PD deri ne 31 mars 1991 Azem Hajdarin

Vazhdoi ne vitin 1994 me grupin tjeter “ armiqesor” Eduart Selamin , Rexhep Uken, Genc Rrulin , Petrit Kalakulen, Abdi Baleten dhe plot te tjere qe sipas “ kurvave” politike te kohes, ishin fajtore per humbjen e referendiumit

Bile Rrulin dhe Uken i shpalli armiq per 2 metra kub dru arre ndersa ish ministrin Artan Hoxha e pushkatuan pa gjygj

Vazhdoi ne vitin 1996 perseri me perjashtimin e Azem Hajdarit

Pastaj ju hodh ne “ grike” grupit tjeter armiqesor po ne maj 1996 me ne krye Tomorr Dostin, Leka Toten, Izet Shehun, Ibrahim Vasiarin, Sadik Bejkon dhe te gjithe ish deputeteve qe vinin nga shtresa e te perndjekureve duke i zevendesuar ata me doren e dyte te kinostudios nen hyqmin e nje minoreneje qe i binte violines

Pastaj sulmoi Agron Musaran, Dash Shehun, Arben Simakun, Arjana Natin dhe nje grup qe ne mars 1997 shpallen nje levizje politike

Ne nentor 1997 shpalli armik Tritan Shehun duke mos e futur as ne kryesi megjithese prej afro 3 vitesh kishte qene kryetar i PD SH

Pas dy vitesh pra ne shtator 1999 shpallen armik Genc Pollon, Tritan Shehun, Leonard Demin, Ferdinant, Xhaferrin, Ylli Vejsiun, Nard Ndoken,Enno Bozdon, Kreshnik Çollakun dhe te gjithe ata qe krijuan PDR

Nga viti 1999-2005 pati me pak grupe armiqesore

Ne fillim te vitit 2007 kjo “ kurveri” politike sapo zbuloi grupin tjeter armiqesor me ne krye Bamir Topin dhe antare Sali Shehun, Sami Gjergjin, Mevlan Xhindoli, Bujar Leskaj, Engjell Cara ,Rexhep Uka per here te dyte dhe deputete te tjere qe donin president nga PD dhe ishin kundra Nanos

Lexo edhe :   Shtatzëna shikon gra me barrë

Ne vitin 2017 gjeti grupin tjeter armiqesore me ne krye Jozefina Topallin , Ritvan Boden, Astrit Patozin, Majlinda Bregun dhe te tjere

Ne shkurt 2019 me shpalli armik mua dhe Rudina Hajdarin e 4 muaj me vone rishpalli armik Astrit Patozin

Sot me paska shpallur perseri armik mua per here te dyte, Jozefinen per here te dyte, Astritin per here te trete dhe Rudinen per here te dyte por bashke me Babane pra Azem Hajdarin Rudina eshte shpallur armik me shume se une Jozefina dhe Astriti, keshtu qe te kam pak zili Rudine por shpresoj shume qe nen kujdesin e “ kurves” se Rames se 17 majit 2017 dhe “ kurvave” te ish sigurimit qe prej 30 vitesh drejtojne politiken “ kurve” te Shqiperise do te barazoj shpejt

Lexo edhe :   Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Shkaku qe ma jep te drejten ti quaj me plot gojen “ KURVA” te Rames dhe “ kurva” te ish sigurimit dhe shurra e fundit e kopileve te bllokut eshte se:

TE GJITHE “ ARMIQTE” E SHPALLUR NDER VITE, JANE BERE MINISTRA ZV MINISTRA DEPUTET DHE AMBASADOR PAS SHPALLJES ARMIK NGA KJO PALO GAZETE “ KURVE”

Arben Imami, Neritan Ceka, Nard Ndoka, Genc Rruli, Genc Pollo, Ritvan Bode, Rexhep Uka,Besnik Mustafa,Lufter Xhuveli, Ferdinant Xhaferri, Leonard Demi, Enno Bozdo, Kreshnik Çollaku, Bujar Leskaj dhe plot te tjere qe do te duhet nje nate dimri per ti numeruar

Ndersa per Ty “ kurva” e Rames po te kujtoj edhe nje “ kurveri” tjeter me drejtesine qe more raport per leje lindje qe te shpetoje me proçedure nga nje padi ku nje ish Miku im dhe ish shoku yt ndermjetesoi me gjykaten e larte e kur ti rrije si nje  “ kurvicke” e vogel pa kellqe ne makine ne garazhdet e ETC

Jo kukullat por “ kurvat” e pushtetit i ke ne oborrin tend, i ke ne kryesi dhe keshille kombetare i ke ne shtepi dhe fare e fis sepse prej 7 vitesh mbi 17 antare kryesie marin tendera nga Rama, mbi 11 prej tyre nuk kane lene pa patur neper institucione qendrore te punesuar motra vellezer kunata e kuneter, burra dhe grate e tyre

Te ftoj ty “ kurve” e peshtire e pushtetit dhe te gjithe tufen e kurvave qe ke pas vetes, te me gjesh nje lek nga taksat e Shqiptareve qe une kam perfituar me tendera ne keto 30 vjet kurveri politike, te ftoj te me gjesh nje lidhje me ish sigurimin apo me ish ppsh, te ftoj te me gjesh nje konçension nga pushteti ne keto 30 vite qe mund ta keme mare une, te ftoj te me gjesh nje familjare timin ne administrate qendrore te pushtetit dhe publikoj ne gazeten tende “ kurve” qe çfare ka shpallur armiq nder vite, i ka promovuar ne pushtet me pas

Ose ndryshe ndryshojani emrin partise dhe gazetes e vendosjani

SHTEPI PUBLIKE ME TURNE

Vete fakti qe kjo “ kurve” gazete fillon “ luften” me 4 ish deputet te saj dhe jo me Ramen dhe pushtetin e tij, e meriton te quhet KURVA E RAMES

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...