E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Stresi kërkon falje: Po, organizova protestën. Ndjesë për policët e lënduar

Reperi i njohur shqiptar Arkimed Lushaj, gjithashtu i njohur si Stresi, ka kërkuar falje për dhunën e përdorur në protestën e 9 dhjetorit, një ditë pas vrasjen së Klodian Rashës.

Stresi shprehet se i vjen keq që disa efektivë të Policisë së Shtetit që mbetën të lënduar nga protestuesit. Ndërkohë, ai ka pranuar edhe faktin që ai ishte një prej organizatorëve të ngjarjes.

Sa për informacion, po Stresi ka qënë organizator i protestës për vrasjen e një të riut nga një punonjës shtetit. Por kur është organizuar protestë paqësore për drejtësi. Por shkaku që turma ka qënë e madhe dhe s’ka mundësi kush do që të jetë ta mbajë protestën +2000 veta qetësinë në nivel të qetë por duhet ta dimë që jo të gjithë policët janë të njëjtë sikur gishtat e dorës së njëriut. Ne si stafi i “BadBoysLabel” dhe Stresi iu kërkojmë falje dhe shërim disa policëve të pafajshëm që janë lënduar në protestë. Por në tani konfirmojnë dhe pranojmë që familjen e Klodianit ta ndihmojmë dhe financiarisht apo s’patën nevojë. Zoti e pastë mëshiru në xhehnet vëllaun tonë, Klodianin,”-shkruan Stresi në rrjetin social, Instagram.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...