Bundesliga/ Dortmundi gjen fitoren me trajnerin e ri (Rezultatet)

Borusia Dortmundi rikthehet te fitorja pas shkarkimit të teknikut Lysien Favrë. Verdhezinjtë mposhtën Verder Bremenin me rezultatin 1-2. Kjo ishte ndeshja e parë e teknikut Edin Terziç në stolin e Dortmundit.

Kjo është fitorja e parë e Dortmundit pas 3 ndeshjesh. Nga ana tjetër, dy sfidat Herta Berlin-Mainz dhe Shtutgart përfunduan në barazime. Sfida e parë përfundoi pa gola 0-0, ndërsa ndeshja e dytë u mbyll 2-2.

Rezultatet e ndeshjeve të sotme

FT| Verder Bremen-Borusia Dortmund 1-2

FT| Herta Berlin-Mainz 0-0

FT| Shtutgart-Union Berlin 2-2