E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

“Do të marrim zvarrë”/ Rezart Prifti kërcënohet familjarisht

Pedagogu i njohur, Rezart Prifti, i cili një ditë më parë i konsideroi një llum protestuesit që dolën në shesh pas vrasjes së Klodian Rashës, ka marrë kërcënime. Ai ka ndarë me ndjekësit e tij mesazhet që i kanë shkruar në inbox, ku e kërcënojnë se do ta tërheqin zvarrë.

“Do të marrin zvarrë çunat e Astirit o ropsh. Maje men, se fol ashtu për familjet tona se thua janë të paedukata, do të të bëjmë të hash asfaltin”, shkruhet në mesazhe.

Por pavarësisht këtyre mesazheve, pedagogu nuk tërhiqet. Ai thotë se nuk ka frikë nga kërcënimet, dhe se do të thotë të vërtetën përherë. Sipas tij, askush nuk do ta ndalë për të thënë mendimin e tij ashtu siç është, ndonëse për çdo gjë ka një kosto. Në mesazhin e tij, pedagogu citon se familja e tij ndodhet në Astir dhe deri më tani ai ka marrë mbi 40 kërcënime.

Statusi

Tallavaland!

Shkruaj artikull 6 faqe, tre emisione ne TV nga dy ore, dy intervista ne radio per te folir per ide dhe per te sqaruar dhe barbaret shikojne vetem titullin!

Ay ka shume te drejte kur thote kazan se perpos sajeses dhe cdo absurditeti ju nuk mbani pergjegjesi per asnje gje!

Per personin tim mund te sajosh cfare te duash sepse perderisa km zgjedhur te jetoj ne kete hale nuk e kam problem! Thuaj cte duash: me bej te PD, me bej te PS, me bej te LSI, me bej te lalit, me bej te Zamirit, ore te kujt te duash ti!

Une do them te verteten perhere se e kam ndare mendjen, do them mendimin tim ashtu si eshte dhe e kuptoj qe liria ka cmim dhe kjo ka kosto!

Por kur mashtron dhe nxjerr nga konteksti te pakten konsidero pasojat ndaj te treteve.

Familja ime ndodhet ne Astir dhe deri tani kam marre mbi 40 kercenime nga me absurdet te me ekstremet. Me beso nuk me tut gje mua, por nuk kane kusur familjaret e mi per fushatat kundra meje dhe per mungesen e pergjegjshmerise, moralit, rregullit, dhe te skrupullit te cilit do kazani!

Luka 23:34: ”O Atë, fali ata sepse nuk dinë ç’bëjnë”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...