E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Horoskopi, 16 dhjetor 2020

Dashi

Do të merreni me aktivitete që përmirësojnë aftësitë tuaja fizike. Mund të përballeni me probleme në aspektin financiar. Bëni kujdes të mos përfshiheni në një debat me një të afërmin tuaj. Çdo pikëpamje kontradiktore, përpiquni ta zgjidhni në mënyrë miqësore.

Demi

Natyra ju ka dhuruar shumë besim në vetvete dhe një intelekt të mprehtë, shfrytëzojeni këtë sa më shumë të mundeni. Ndihma e motrës apo vëllait do t’ju sjellë përfitime monetare sot. Mos kini frikë të kërkoni këshillën e familjarëve tuaj për një çështje që po ju mundon aktualisht.

Binjakët

Fuqia e dashurisë do t’ju japë më shumë arsye për të ecur përpara. Futuni më thellë në idetë tuaja të reja. Mund të bëni ndryshime duke i dhënë kohën tuaj një kauze fisnike.

Gaforrja

Shmangni ushqimin e tepërt dhe mbani peshën nën kontroll. Ata që kanë kaluar një krizë financiare, mund të marrin papritur fonde që do të eliminojnë disa probleme menjëherë. Një zhvillim i rëndësishëm në jetën tuaj profesionale, do të sjellë gëzim për ju.

Luani

Merrni pak kohë për veten, për t’u relaksuar. Njerëzit e kësaj shenje që kanë interesa biznesi jashtë shtetit do të kenë një ditë të mbarë. Një takim i papritur romantik mund t’ju hutojë.

Virgjëresha

Fillimi i ditës do të jetë i mbarë, por do të ketë shpenzime në mbrëmje, të cilat do t’ju shqetësojnë. Duhet të kaloni më shumë kohë me personin që dashuroni për ta njohur dhe kuptuar më mirë njëri-tjetrin. Sot aftësia juaj artistike dhe krijuese do të vlerësohet maksimalisht.

Peshorja

Shumë shqetësim dhe stres do të ndikojë negativisht në jetën tuaj. Duhet të shmangni konfuzionin për të ruajtur qartësinë mendore. Ata që janë të martuar mund të duhet të shpenzojnë shumë para sot për fëmijët.

Akrepi

Sot do të keni kohën dhe prirjen për të bërë gjëra që do të përmirësojnë shëndetin tuaj. Duket se njerëzit që drejtojnë biznese të vogla, mund të marrin këshilla të vlefshme nga dikush i afërt, nga të cilat mund të keni përfitime financiare. Fëmijët mund t’ju zhgënjejnë paksa sot, pasi do kalojnë më shumë kohë në aktivitete në natyrë sesa në studime. Partneri/ja juaj mund t’ju kërkojë një angazhim më të fortë në marrëdhënien tuaj.

Shigjetari

Disa persona të kësaj shenje mund të nisin një romancë të re. Jeta juaj do të lulëzojë në dashuri. Do të arrini qëllimet tuaja përmes punës së palodhur dhe durimit.

Bricjapi

Momentet e lumtura që po përjeton dikush pranë jush do t’ju mbushë me energji pozitive. Dikush mund të përpiqet t’ju dëmtojë në punë. Duhet të përpiqeni të shmangni veprime që mund të çojnë në konfrontime.

Ujori

Bëni kujdes teksa ngisni makinën gjatë ditës së sotme. Neglizhenca e dikujt mund të sjellë probleme për ju. Marrëdhënia juaj të çift mund të vuajë sot, për shkakun tuaj.

Peshqit

Miqtë do t’ju prezantojnë me dikë të veçantë që do të ketë ndikim te ju. Do ta keni shumë të vështirë të qëndroni larg të dashurit/ës suaj. Mund t’ju duket sikur martesa juaj po bëhet pak e mërzitshme. Gjeni diçka emocionuese për të bërë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...