E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Stabilizohet Paundi, humbet mbi një pikë brenda natës Dollari

Kjo e mërkurë ka shënuar një rritje të lehtë të vlerës për monedhën evropiane e cila blihet sot me 123.9 lekë dhe shitet me 124.4 lekë krahasuar me një ditë më parë.

Ndërkaq Dollari amerikan ka humbur 1.2 pikë nga dita e djeshme pasi është blerë sot me 108.6 lekë dhe është shitur me 109.6 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Paundi britanik shfaqet i stabilizuar ditën e sotme në raport më rënien drastike prej 1 pikë të ditës së djeshme duke u blerë sot sërish me 136 lekë dhe duke u shitur me 137.5 lekë.

Referuar tregut valutor vendas franga zvicerane është dobësuar këtë të mërkurë krahasuar me ditën e martë duke humbur 0.3 pikë teksa blihet sot me 114.9 lekë dhe shitet me 116 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...