E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

SPAK i sekuestroi makinën, prokurori Maksim Sota: Ma ktheni!

Prokurori Maksim Sota u arrestua me urdhër të SPAK, në kuadër të operacionit “Shpirti”, ndërsa është lënë në “arrest shtëpie”. Ai akuzohet si i përfshirë në rrjetin e trafikut të drogës Shqipëri-Itali. Një automjet që dyshohet se i përket prokurorit të Vlorës, Maksim Sota të cilën ia kanë blerë trafikantët e drogës, është sekuestruar me urdhër të SPAK. Ai ka apeluar masën e sekuestros, dhe ka kërkuar që t’i kthehet mjeti i sekuestruar. Seanca do të mbahet më 27 korrik, ku apeli i GJKKO-së do vendosë nëse do ia kthejë apo jo mjetin.

Prokurori i Vlorës, Maksim Sota ka rënë në pranga si pjesë e një megaoperacioni që është zhvilluar në disa shtete, dhe janë arrestuar edhe 28 persona të tjerë, ndërsa Gjykata i dha masën “Arrest shtëpie”.

Sipas SPAK, në bazë të hetimit, rezulton se prokurori ka jetuar në një shtëpi me një të dënuar për trafik droge, apartament që qiraja paguhej nga një tjetër trafikant, edhe ai i arrestuar tashmë në operacionin “Shpirti”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Dyshohet se u ble nga trafikantët, apeli i GJKKO nuk i jep makinën prokurorit

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...

“Këta s’kanë turp”, mjeku rikthehet në detyrë pasi e shkarkuan

Mjeku Petrit Vargu, i shkarkuar nga detyra disa muaj më parë, do të rikthehet së shpejti në detyrë, pas vendimit të formës së prerë...