E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

Maksim Sota

Dyshohet se u ble nga trafikantët, apeli i GJKKO nuk i jep makinën prokurorit

Gjykata e Apelit të Posaçëm ka lënë në fuqi vendimin për sekuestrimin e automjetit të prokurorit Maksim Sota. Mjeti u sekuestrua me urdhër të...

SPAK i sekuestroi makinën, prokurori Maksim Sota: Ma ktheni!

Prokurori Maksim Sota u arrestua me urdhër të SPAK, në kuadër të operacionit “Shpirti”, ndërsa është lënë në “arrest shtëpie”. Ai akuzohet si i...

GJKKO lë në ‘arrest shtëpie’ ish-prokurorin e Vlorës

GJKKO ka rrëzuar kërkesën për zëvendësim mase kunddrejt ish-prokurorit të Vlorës, Maksim Sota. Maksim Sota mbetet në ‘arrest shtëpie’ megjithëse kërkoi zëvendësim të masës së...

KLP pezullon nga detyra dy prokurorët

KLP ka pezulluar nga detyra prokurorët Sota dhe Karriqi. Me 10 vota pro, KLP pezulloi nga detyra prokurorët Edmond Karriqi dhe Maksim Sota, për...

GJKKO jep masën e arrestit për të arrestuarit e operacionit “Shpirti”

Gjykata Kundër Krimit dhe Korrupsionit të Organizuar (GJKKO) ka lënë të pandryshuar masën e sigurisë për 18 persona nga 28 të arrestuar gjithsej në...

Gazetarja zbulon dosjen, “Prokurorit ia paguante qeranë e shtëpisë trafikanti”

Gazetarja Klodiana Lala zbardh për “Balkanweb” dosjen e Prokurorisë së Posaçme për operacionin “Shpirti”, që u finalizua me 38 urdhër-arreste, mes të cilëve prokurorë, zyrtarë të...

‘Më gjeni një provë dhe do shkoj në burg’/ Flet prokurori i arrestuar nga SPAK

Prokurori i Vlorës Maksim Sota, i cili u vu në pranga ditën e sotme në kuadër të operacionit “Shpirti'', ka mohuar përfshirjen e tij...

Prokurorët, në ‘grackën’ e drejtësisë. Kush qëndron pas mandat-arresteve?

Do kemi ndëshkim real të të "paprekshmëve" të drejtësisë, apo vetëm një shfaqje për të krijuar idenë se Refoma në Drejtësi po funksionon? Pas...

Trafiku ndërkombëtar i drog*s, hidhet nga banesa për t’iu arratisur policisë

Autoritetet shqiptare dhe Departamenti i Hetimit Antimafia italiane, kanë lëshuar 38 urdhër arreste në Shqipëri, Itali, Mal të Zi dhe Spanjë për trafik ndërkombëtar...

Kapen ‘peshqit e mëdhenj’/‘Shpirti’ arreston prokurorin e larguar nga Vettingu

Operacioni antidrogë "Shpirti" i zhvilluar në 4 shtete, përfshirë dhe Shqipërinë, ka vënë në pranga disa zyrtarë. Në këtë operacion anti-drogë, është vënë në...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...