E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Liverpuli/ Ja 5 lojtarët që Klop do t’i shesë për të bërë 70 milion paund

Liverpuli thuhet se është vënë në lëvizje për të shitur pesë lojtarë të tjerë para përfundimit të merkatos së verës.

Jurgen Klopp kërkon të bëjë të paktën dy blerje të profilit të lartë në javët e ardhshme në tentativën për të forcuar mesfushën qëndrore dhe repartin e avancuar. Marko Grujic dhe Taiwo Awoniyi tashmë janë pastruar nga skuadra dhe janë nisur për tek Porto dhe Unioni i Berlinit, marrëveshje që mendohet të sjellin rreth 17 milion paund në arkë. Serbi nuk e gjeti kurrë veten në Anfield ndërsa Awoniyi nuk e mori kurrë vizën e punës në Angli në 6 sezone që u huazua sa nga një ekip në një tjetër.

Sidoqoftë, sipas Liverpool Echo, gjigandët e Mërsisajdit do të nxjerrin në treg pesë anëtarë të tjerë të skuadrës në javët e ardhshme. Liverpuli do të konsiderojë ofertat për Nat Phillips, Divock Origin, Harry Wilsonin, Neco Williamsin dhe Xherdan Shaqirin. Kupola e klubit, thuhet se, beson se mund të mbledhë deri në 70 milion paund nga shitja e këtyre të pestëve. /Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...

“Këta s’kanë turp”, mjeku rikthehet në detyrë pasi e shkarkuan

Mjeku Petrit Vargu, i shkarkuar nga detyra disa muaj më parë, do të rikthehet së shpejti në detyrë, pas vendimit të formës së prerë...