E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

SPAK e shpalli në kërkim/Rezart Taçi reagon nga arratia: Vendim i pakuptimtë

Biznesmeni Rezart Taçi ka reaguar nga arratia, për akuzat e ngritura nga SPAK ndaj tij për pastrim parash. Taçi thekson se nuk ka prova e fakte ndaj tij, dhe se do të ankimojë vendimin përmes avokatëve.

Në një prononcim për “Albanian Post”, ai ka thënë se urdhër arresti është i pavlerë, pasi nuk ka asnjë provë. Biznesmeni deklaroi se do ta ankimojë menjëherë vendimin, dhe ka vënë në lëvizje avokatët e tij për këtë çështje.

“Unë nuk arrij ta kuptoj se si mund të nxirret ndaj meje një urdhër i tillë arresti. Nuk ka asnjë provë, asnjë fakt. Është një vendim tërësisht i pakuptimtë”.

Mbi lidhjen që pretendohet në shkresën nga SPAK, se ai ka me biznesmenin italian Francesco Zummo, sipërmarrësi ka thënë se ai as nuk e njeh 90-vjeçarin dhe nuk e ka idenë se kush është ai.

Rezart Taçi ka theksuar se nuk ndodhet në Shqipëri, por hapat e mëtejshëm do t’i ndjekin përfaqësuesit e tij ligjorë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...

Irlanda raporton rastin e parë të Omicron

Irlanda ka raportuar rastin e saj të parë të variantit të koronavirusit Omicron, thuhej në një deklaratë nga Ekipi Kombëtar i Emergjencave të Shëndetit...

Atdheu thumbon Donaldin dhe Borën

Donaldi shprehu hapur ndjenjat për Beatrix Ramosajn, duke lënë pas në këtë formë historinë me Borën. Ish-konkurrenti i “Përputhen”, Atdhe Xharavina, e ka ironizuar këtë...