E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Spahiu: Kam parë mesazhe të krerëve të opozitës, kanë orientuar protestat

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu një deklaratë të fortë në ”Open”, ku tha se opozita ka organizuar veprime dhe skenare në protestat për Klodian Rashën.

Sipas tij, qeveria e konsumuar po bën gabime të njëpasnjëshme dhe opozita po e shfrytëzon.

Kreshnik Spahiu: Kjo ishte një dhuratë për Krishtlindje që i erdhi opozitës. Ky pushtet i konsumuar po gabon dhe po i jep gjithnjë e më shumë dhurata opozitës. Dhe kjo e fundit ka çdo të drejtë që t’i shfrytëzoj. Protesta është 100% e ligjshme dhe e duhur. Sepse nëse nuk do kishim protestë s’do kishim dorëheqjen e ministrit, s’do kishim pensionin për familjen, e madje do kishim policin e dekoruar tani. Protetsa ka vlera dhe pse u pa dhunë në të. Të mërkurën kam thënë që do ndodhi dhunë dhe pas dhunës është opozita, por opozita s’do dali hapur, sepse 1 vit më parë është cilësuar organizatë terroriste nga ndërkombëtarët. Unë i kam parë tabulatët telefonikë, mesazhe të liderëv të opozitës, nuk flas vetëm për kryetarin, kanë dërguar mesazhe dhe ka shumë biseda telefonike ku kanë orientuar organizimet dhe dhunën në protestë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...