E martë, 19 Janar, 2021
-6 C
Tirana

Krimet kanë pësuar rënie, Lleshaj: Policia e Shtetit e besueshme për shqiptarët

Ministri i Brendshëm në detyrë, Sandër LLeshaj, pavarësisht ngjarjes së rëndë të vrasjes së Klodian Rashës, është shprehur se Policia e Shtetit është organizata më e besueshme për shqiptarët.

Në ”Real Story”, ai tha se 224 policië janë vrarë nga të tjerët dhe sipas tij një polic që bëri krimin nuk përfaqëson gjithë blutë.

Ndër të tjera, Lleshaj deklaroi se krimet në vendin tonë kanë pësuar rënie të ndjeshme.

“Ne kemi 224 policë që janë vrarë nga të tjerët. Një individ nuk ndyejnë Policinë e Shtetit. Policia ka përkrahje publike. Një program serioz i qeverisë suedeze na tregon se Policia e Shtetit është organizata më e besueshme. Qytetarët shqiptarë, 80 për qind ndihen të sigurt në vend. Kjo është gjendje e momentit. Qytetarët mbështesin policinë, sepse forcat policore kanë kryer punën e tyre. Krimet kanë tendencë rënie”, u shpreh Lleshaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...