E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

“Sot nisim Foltoren për një PD më të bashkuar”, Berisha thirrje demokratëve

Ish-kryeministri Sali Berisha pritet të nisë një tur takimesh nga Tirana më pas në Shkodër dhe në të gjithë Shqipërinë me anëtarësinë e Partisë Demokratike.

Ai kërkon që anëtarësia e Partisë Demokratike të zhbëjë vendimin e kryetarit Lulzim Basha, për ta përjashtuar nga grupi parlamentar. Ish-kryeministrit i është bashkuar edhe Bujar Nishani, dhe disa nga deputetët e grupit parlamentar të PD.

Pak çaste më parë, ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas mospjesëmarrjes së tij sot në seancën plenare, ku është prezantuar programi i qeverisë për mandatin e tretë. Ish-kryeministri rikujton takimin e orës 18:00 me anëtarësinë e Partisë Demokratike të degëve të Tiranës, dhe thekson se “Foltorja për PD” do e nxjerë partinë më të fortë.

Statusi

Miq, nje pershendetje te perzemert me kete foto diten qe nisim Foltoren per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte, me te hapur. Rroft Partia Demokratike! sb

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...