E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Skandal me maturën/Nxënësit nxjerrin në internet foto të testit të matematikës

Sikurse edhe në provimin e gjuhë-letërsisë, edhe në provimin e matematikës, nxënësit kanë shpërndarë në internet foto të tezës së provimit.

Denoncimi është bërë nga faqja “Studentët Denoncojnë” në Facebook, të cilët kanë publikuar edhe fotot e tezës së provimit.

Ky tashmë është një shqetësim i përvitshëm. Ndonëse Ministria e Arsimit garanton për sigurinë e testeve, një skandal i tillë është përsëritur edhe këtë vit. Nxënësit kanë mundur të nxjerrin jashtë mureve të klasës testin. Provimi ka nisur në orën 10:00, ndërsa testi është publikuar online 30 minuta më vonë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...

Kosovë: Një viktimë dhe 17 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar më 12 qershor një rast të vdekjes nga koronavirusi. Viktima është nga Prizreni. Sipas njoftimit...