E martë, 20 Tetor, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

maturantet

Gjendje e rëndë mendore në Ministrinë e Arsimit

Nga Artan Fuga Qytetarja Besa Shahini sipas mediave dhe rrjeteve sociale me emrin e saj ka deklaruar se mbi 10 mijë maturantë i paskan dhënë...

‘Çfarë bëri Turi, se na iku truri’, Ministria e Arsimit publikon përgjigjet e testit

Ministria e Arsimit ka publikuar rezultatet e testit për provimin e Gjuhë-Letërsisë për 32126 mijë maturantë. Një provim ky që solli shumë pakënaqësira nga maturantët,...

“Çfarë bëri Turi?”, Ministrja e Arsimit zbardh vendimin

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e Parlamentit të Nxënësve, në lidhje me provimin e maturës të Gjuhë-Letërsisë. Teksa...

Provimi i Letërsisë/ Ministria e Arsimit: Gabimet në tekst ishin të qëllimshme

Qendra e Shërbimeve Arsimore ka reaguar lidhur me protestat e maturantëve lidhur me provimin e Gjuhës dhe Letërsisë. QSHA ka mbajtur një takim ku ishin...

Sërish në protestë, maturantët bllokojnë rrugën para Ministrisë së Arsimit

Prej ditësh tashmë maturantët vijojnë protestën para godinës së Ministrisë së Arsimit, lidhur me provimin e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Menjëherë pas provimit të Matematikës...

Pedagogia e Gjuhë-Letërsisë: Teza është përkthyer gabim, maturantët kanë të drejtë

Maturantët në vend, prej tre ditësh kanë dalë në protesta, pasi kanë mbetur të pakënaqur për mënyrën sesi ishte hartuar provimi i Gjuhë-Letërsisë. Një pyetje...

“Në protestë pashë anëtarë të partive opozitare”, Besa Shahini flet për provimin e gjuhë-letërsisë

Pak më herët, maturantët mbyllën protestën e tretë. Ata kanë thënë se do të vijojnë betejën e tyre, deri në plotësimin e të gjitha...

Protestat e maturantëve, reagon Meta

Lidhur me protestat e maturantëve, ka reaguar së fundmi edhe Presidenti Ilir Meta. Kreu i Shtetit i bën thirrje Komitetit të Maturës Shtetërore që në...

Protesta e maturantëve: 10 pikat pse testi nuk ishte në përputhje të plotë me orientimin paraprak

Vijon protesta e maturantëve para Ministrisë së Arsimit, duke bllokuar qarkullimin e makinave në rrugën e Durrësit. Maturantët kanë dalë më një material mbi konstatimet...

Maturantët sërish protestë para Ministrisë, ja 2 kërkesat e tyre

Maturantët kanë dalë sot sërish duke protestuar para ministrisë së Arsimit, lidhur me tezën e provimit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Protestuesit, të cilët kanë...

Të fundit

Cakaj me Dendias: Biseduam për zgjidhjen e çështjeve dypalëshe

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj priti në takim homologun e tij grek, Nikos Dendias. Pas takimit, Cakaj tha se gjatë diskutimit...

Rama: Kryeinspektori i Përgjithshëm merr drejtimin e task-forcës anticovid

Kryeministri Edi Rama, mori pjesë në mbledhjen e Task Forcës për zbatimin e masave anti-covid, ku të pranishëm përveç Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Vrasja e biznesmenit në Himarë, gjykata jep vendimin për Kliti Lekën

Gjykata e Vlorës ka vendosur arrest me burg për Kliti Lekën, si personi i dyshuar për vrasjen e biznesmenit të ndërtimit Nikollaq Goro. Si shkak...

Idrizi: Rama s’ka këllqe t’i thotë Greqisë që të heqë ligjin e luftës, turp

PDIU ka protestuar para Ministrisë së Jashtme, në kuadër të vizitës së Ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias. Kreu i kësaj force politike, Shpëtim Idrizi...

Arrestohet kreu i Vetëvendosjes në Shqipëri, lëvizja: Rama politikë të fëlliqur

Vizita e Ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias në Tiranë, ka nxitur protestë nga PDIU, ku disa persona u shoqëruan nga policia, në përpjekje...