E premte, 22 Janar, 2021
9 C
Tirana

Situatë serioze në Kosovë/ 5 viktima dhe 118 të infektuar

Situata me pandeminë në Kosovë paraqitet mjaft e rënduar. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 5 qytetarë dhe janë infektuar 118 persona.

“Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 157 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2,968 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2,632”, njofton IKSHPK.

Sipas IKSHPK, rastet pozitive janë nga komunat:

Prishtinë 48 raste,
Ferizaj 11 raste,
Fushë Kosovë 9 raste,
Drenas 7 raste,
Pejë 7 raste,
Mitrovicë 6 raste,
Prizren 4 raste,
Gjilan 4 raste,
Gjakovë 3 raste,
Podujevë 3 raste,
Viti 3 raste,

Me nga 2 raste komunat:

Kaçanik, Skenderaj dhe Vushtrri dhe

me nga 1 rast komunat:

Han i Elezit, Kamenicë, Klinë, Kllokot, Lipjan, Obiliq dhe Suharekë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...