E diel, 5 Prill, 2020
14 C
Tirana

Siri, rebelët rrëzojnë një tjetër helikopter të regjimit të Assadit

Lexo edhe ...

Ndërron jetë pacientja në Spitalin Infektiv

Ministria e Shëndetësisë së fundmi ka njoftuar se në Spitalin Infektiv ka ndërruar jetë nga infarkti kardiak një paciente 84-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar...

Ishte në terapi intensive, 80-vjeçarja nga Vlora mposht koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmin e mirë se një 80-vjeçare nga Vlora ka arritur të...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë/ Nisin përplasjet politike

Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për...

Pas Boris Johnson, edhe e fejuara e tij shtatzënë rezulton pozitive me COVID-19

Pak ditë më parë mediat e huaja raportuan se kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19. Ndërkohë së fundmi është bërë me dije se...

Vazhdojnë përplasjet ndërmjet rebelëve dhe ushtrisë siriane të udhëhequra nga Bashar al-Assad. Al Jazeera raporton se dje është rrëzuar një prej helikopterëve të ushtrisë sirianë gjatë përplasjeve që po bëhen në bastionin e fundit të rebelëve.

Përplasjet midis rebelëve dhe ushtrisë kanë qenë me pasoja për mijëra civilë, të cilët kanë qenë të detyruar të shpërngulen nga zonat e luftës.

Sipas raportimit të televizionit shtetëror sirian, helikopteri u godit nga një raketë e forcave rebele ditën e premte në afërsi të qytezës Urum al-Kubra.

“Një raketë armike shkaktoi rrëzimin e helikopterit, duke lënë pas të vdekur të gjithë personat që ndodheshin në të”, raportoi agjencia “SANA”, pa dhënë informata për atë se kush qëndron prapa këtij sulmi.

Nga ana tjetër, Fronti Çlirimtar Kombëtar mori përgjegjësinë për rrëzimin e helikopterit përmes një deklarate. Ky është helikopteri i dytë që rebelët rrëzojnë në pak ditë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Ndërron jetë pacientja në Spitalin Infektiv

Ministria e Shëndetësisë së fundmi ka njoftuar se në Spitalin Infektiv ka ndërruar jetë nga infarkti kardiak një paciente 84-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar...

Ishte në terapi intensive, 80-vjeçarja nga Vlora mposht koronavirusin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale ka dhënë lajmin e mirë se një 80-vjeçare nga Vlora ka arritur të...

Dy komuna me shumicë serbe në veriun e Kosovës në karantinë/ Nisin përplasjet politike

Autoritetet lokale në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe futën në karantinë komunën e Mitrovicës së Veriut dhe Zveçanin, pas raportimeve për...

Pas Boris Johnson, edhe e fejuara e tij shtatzënë rezulton pozitive me COVID-19

Pak ditë më parë mediat e huaja raportuan se kryeministri britanik Boris Johnson rezultoi pozitiv me COVID-19. Ndërkohë së fundmi është bërë me dije se...

Spaho: Policia jonë rri dhe ha fara, shteti s’është në gjendje të vendosë rregull

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shprehet se shteti nuk është në gjendje të vendosë rregull në...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT