E mërkurë, 8 Prill, 2020
4 C
Tirana

Simptoma e njëjtë e fytyrës: Infermierja tregon detajin që zbulon të prekurit me COVID-19

Lexo edhe ...

Manastirliu tregon sa kite testimi ka aktualisht në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite testimi. “Mund t’ju them...

“Hëna Rozë”, sonte mbani sytë nga qielli

Sonte bëni mirë të mbani sytë nga qielli pasi do keni mundësinë që të shihni një proces historik të Hënës. Pikërisht mbrëmjen e sotme mund...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

Një infermiere në Qendrën e Kujdesit të Jetës në Kirkland përgjatë një prononcimi për “CNN” rrëfeu një detaj domethënës që ajo kishte vënë re gjatë kujdesit për të infektuarit me koronavirus.

Infermierja zbuloi se sytë e skuqur ishin simptoma e përbashkët e të gjithë të infektuarve nga COVID-19.

Përveç simptomave të tjera si ethe, kollë dhe gulçim, sytë e skuqur ishin detaji që kishte vënë re tek të gjithë pacientët e prekur.

Në fakt, nuk bëhet fjalë për një skuqje të pjesës së bardhë të syrit, por një skuqje e lehtë në pjesën e jashtme të tij.

Pavarësisht shfaqjes apo jo të simptomave të tjera, në momentin që pacientët shfaqeshin me sy të skuqur, infermierja e kuptonte se për çfarë bëhej fjalë, shkruan “iconstyle”.

Por vlen të theksohet fakti se ky është vetëm një konstatim i saji dhe ende detaji në fjalë nuk është “futur” zyrtarisht në simptomat e COVID-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Manastirliu tregon sa kite testimi ka aktualisht në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite testimi. “Mund t’ju them...

“Hëna Rozë”, sonte mbani sytë nga qielli

Sonte bëni mirë të mbani sytë nga qielli pasi do keni mundësinë që të shihni një proces historik të Hënës. Pikërisht mbrëmjen e sotme mund...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

“Me Metën kemi dakordësi”, Rama: Opozita është fatkeqësi kombëtare

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka dakordësi pasi sipas tij, Kreu...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT