E mërkurë, 1 Prill, 2020
6 C
Tirana

“Kush nuk shlyen energjinë, nuk ka drita”/Rama mbledhje online me ministrat

Lexo edhe ...

Haradinaj: Asnjë kryeministër në botë nuk bën atë që bëri Kurti me LDK-në

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj përgjatë një interviste në “T7”, deklaroi se mënyra se si është sjellë Albin Kurti me partnerin e tij të...

Njihej nga të gjithë si “i pathyeshmi”/Koronavirusi i merr jetën 30-vjeçarit

Një trajner bejsbolli 30-vjeçar nga SHBA, i njohur ndryshme me nofkën “i pathyeshmi” ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Ben Luderer ishte një trajner bejsbolli i...

Italia vijon të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit, del bilanci i viktimave

Italia vijon që të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit! Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 727 persona, duke e çuar numrin...

Spanja shënon rritje të numrit të viktimave/ Bilanci për 24 orët e fundit

Spanja ka shënuar një tjetër rekord sa i përket numrit më të lartë të vdekjeve të shënuara në vend, brenda 24 orëve. Sipas mediave vendase,...

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një mbledhje online me ministrat e kabinetit, në lidhje me masat e marra për përballimin e situatës së krijuar në vend, nga përhapja e koronavirusit.

Në një lidhje të drejtpërdrejtë në Facebook, Rama po ndan me qytetarët bisedën që po zhvillon me ministrat.

Kreu i qeverisë ka pyetur ministren e Financave, Anila Denaj në lidhje me pensionet, se kur ato do të jenë gati.

Denaj tha se buxheti i përcaktuar është 25 milionë euro dhe do jetë gati në muajin prill.

Kryeministri sqaroi se tatimet janë shtyrë deri në fund të muajit korrik, ndërsa sqaroi se taksat bazike do të vijojnë të paguhen.

“Taksat dhe sigurimet do paguhen se përndryshe nuk shkojmë para në këtë luftë dhe biem në një gropë ku as korona nuk na gjen. Pagesa e dritave do të bëhet. Kush nuk paguan nuk ka drita. Pagesa e dritave dhe detyrimet bazike nuk negociohen, kemi falur kamatëvonesat, çfarë shpenzojnë atë do të paguajnë. I bie që të heqim nga buxheti dhe t’ia japim OSHEE, nuk bën vaki”, tha kreu i qeverisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Haradinaj: Asnjë kryeministër në botë nuk bën atë që bëri Kurti me LDK-në

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj përgjatë një interviste në “T7”, deklaroi se mënyra se si është sjellë Albin Kurti me partnerin e tij të...

Njihej nga të gjithë si “i pathyeshmi”/Koronavirusi i merr jetën 30-vjeçarit

Një trajner bejsbolli 30-vjeçar nga SHBA, i njohur ndryshme me nofkën “i pathyeshmi” ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Ben Luderer ishte një trajner bejsbolli i...

Italia vijon të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit, del bilanci i viktimave

Italia vijon që të jetë e “gjunjëzuar” para koronavirusit! Raportohet se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 727 persona, duke e çuar numrin...

Spanja shënon rritje të numrit të viktimave/ Bilanci për 24 orët e fundit

Spanja ka shënuar një tjetër rekord sa i përket numrit më të lartë të vdekjeve të shënuara në vend, brenda 24 orëve. Sipas mediave vendase,...

I dha dorën mjekut të infektuar me koronavirus, vetëizolohet Putin

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin është vetëizoluar pasi mjeku me të cilin shtrëngoi dorën një javë më parë ka rezultuar i infektuar me COVID-19. Informacionin...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT