E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

“Kush nuk shlyen energjinë, nuk ka drita”/Rama mbledhje online me ministrat

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një mbledhje online me ministrat e kabinetit, në lidhje me masat e marra për përballimin e situatës së krijuar në vend, nga përhapja e koronavirusit.

Në një lidhje të drejtpërdrejtë në Facebook, Rama po ndan me qytetarët bisedën që po zhvillon me ministrat.

Kreu i qeverisë ka pyetur ministren e Financave, Anila Denaj në lidhje me pensionet, se kur ato do të jenë gati.

Denaj tha se buxheti i përcaktuar është 25 milionë euro dhe do jetë gati në muajin prill.

Kryeministri sqaroi se tatimet janë shtyrë deri në fund të muajit korrik, ndërsa sqaroi se taksat bazike do të vijojnë të paguhen.

“Taksat dhe sigurimet do paguhen se përndryshe nuk shkojmë para në këtë luftë dhe biem në një gropë ku as korona nuk na gjen. Pagesa e dritave do të bëhet. Kush nuk paguan nuk ka drita. Pagesa e dritave dhe detyrimet bazike nuk negociohen, kemi falur kamatëvonesat, çfarë shpenzojnë atë do të paguajnë. I bie që të heqim nga buxheti dhe t’ia japim OSHEE, nuk bën vaki”, tha kreu i qeverisë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E përbashkëta: Xho Bajden dhe Kamala Herris, janë martuar që të dy me mblesë

Të mërkurën, të pranishmit në Ceremoninë e Përurimit mirëpritën në Shtëpinë e Bardhë presidentin e ri të SHBA-së Xho Bajden dhe zëvendëspresidenten Kamala Herris,...

”Do të prezantoj me Presidentin”/ Meta reagon për përgjimet e ‘Ndranghetas’

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me përgjimet e autoriteteve italiane për dosjen e grupit mafioz ‘Ndrangheta’. Në përgjime përmendet Presidenti,...

Protesta në Rusi, arrestohen dhjetëra mbështetës të opozitarit Alexei Navalny

Mijëra persona në Rusi i kanë rezistuar të shtunën motit të ftohtë dhe kërcënimeve të policisë për shtypje të protestave, dhe kanë bërë thirrje...

Britanikja tregon se si të evitoni avullin tek syzet kur vendosni maskë (Video)

Një grua nga Britania e Madhe, ka publikuar në internet një video ku tregon se si ta vendosin maskën personat që mbajnë syze, në...

Kthesë në politikën e jashtme të Turqisë

Turqia është e izoluar në masë të madhe në Lindjen e Afërt. Partneri më i ngushtë i saj, Katari, sapo vendosi për paqen me...