E premte, 10 Prill, 2020
15 C
Tirana

Erdhi me urgjencë, helikopteri mbërrin tek Spitali Infektiv

loading...

Një helikopter i Urgjencës sapo ka mbërritur në pistën që ndodhet në oborrin e Spitalit Infektiv në Tiranë.

Menjëherë sapo helikopteri është ulur, një autoambulancë është afruar pranë tij për të marrë një person dhe për ta transportuar atë në ambientet e Urgjencës.

Nuk dihet ende nëse personi në fjalë është identifikuar me COVID-19 apo thjesht ka shfaqur simptoma, shkruan “Faxweb”.

Më herët, Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 111 teste, nga të cilët 23 rezultuan pozitiv.

Në repartin e Infektivit janë shtruar 72 persona, ku 4 janë në gjendje të rëndë.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

“Po të fal që ke thyer karantinën”, si u zbulua 43-vjeçari që u bënte presion njerëzve

Pandemia që ka përfshirë Shqipërinë, ka izoluar shqiptarët brenda shtëpisë. Oraret që shfrytëzohen për të dalë respektohen në një masë të madhe nga ana...

Shkencëtarët nxjerrin videon si infektohen njerëzit nga COVID-19 në një supermarket (VIDEO)

Mjafton që një person i infektuar të kollitet, për të shpërndarë infeksionin në mënyrë të shpejtë, e po kaq të frikshme në ambientin ku...

Toka nuk gjen qetësi/ Dy lëkundje tërmeti në Greqi e Turqi brenda pak minutave

Dje në Shqipëri u ndjenë disa lëkundje tërmeti. Fatmirësisht lëkundjet nuk kanë qenë të forta. Lëkundja më e fortë ka qenë ajo e orës...

FMN-ja paralajmëron depresionin më të thellë që nga vitet ’30

Drejtorja menaxhuese e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Kristalina Georgieva ka paralajmëruar se pandemia e koronavirusit mund të shkaktojë depresionin më të thellë ekonomik në botë...

Dyshohej se ishte i infektuar, mjekët e ndjekin me vrap (FOTO)

Në botë janë raportuar plot raste kur pacientët e infektuar me koronavirus nuk i janë bindur mjekëve. Madje në një rast, një qytetar ka...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT