E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Si të më thuash kur*ë mua?”, plas sherri në “Për’puthen”

Pothuajse në çdo puntatë në “Për’puthen”, dy nga konkurrentet, Melisa dhe Sindi, thumbojnë njëra-tjetrën. Ato madje edhe janë sharë në emision, duke mos kursyer edhe fjalorin banal. E njëjta situatë është përsëritur dje, ku të dyja kanë ofenduar rëndë njëra-tjetrën.

Një takim tepër romantik ishte ai mes Melisës dhe Fatjonit, që u transmetua në emisionin “Për’puthen”. Në pjesën e dytë të takimit, dyshja nisin të flasë rreth martesës dhe një të ardhme së bashku.

Ajo ç’ka bën përshtypje në të gjithë këtë bisedë, është fakti se Melisa do i ftojë të gjithë në dasmën e saj përveç njërës, Sindit. Por kjo e fundit tha se mbetet me shpresë që Melisa të gjejë njeriun e duhur, dhe ta kalojë atë altar një herë në jetë. Kaq mjaftoi që të dyja të shpërthenin me tone të larta.

Menjëherë pas kësaj deklarate nisën debatet e ashpra në studio.

Melisa: Dihet botërisht antipatia ime, ja e ndjen vet.

Bora: Pse s’duhet të jetë Sindi në dasmë?

Sindi: Uroj që Melisa të gjej njeriun e duhur në jetë, dhe ta kaloj atë altar një herë në jetë edhe pse e vë në dyshim.

Melisa: Antipati për ofendimet që bën. Turp të vij që edhe altarin e përdor për ofendim. Vetëm violinës ke mësuar me i ra.

Sindi: Zemër të lutëm, mos ngri zërin dhe diskutojmë si njerëz, nëse…

Melisa: Nëse do ishim në jetën reale, do nxirrja anën time më të keqe.

Sindi: Edhe unë kam anën time më të keqe.

Melisa: Ka më shumë se kaq.

Sindi: Pse duhet të cënohem për këtë mendim?

Melisa: Si të më thuash kurvë mua, edhe mos e marr si ofendim?

Sindi: Ki kujdes me tonet, se siç bërtet ti, mund të bërtas dhe unë.

Melisa: Se ça?

Sindi: Pse e paedukatë si puna jote jam unë? Nuk bërtas si puna jote.

Melisa: Nuk flas si puna jote, shyqyr Zotit që ke msu me sha dhe me ofendu, se për tjetër gjë ishalla qofshin këta që janë.

Sindi: Mos flit për të tjerët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...