E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

‘Janë gati të kthehen në shtëpi’, Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka dhënë një lajm të mirë për dy binjakë të porsalindur, Gerard dhe Liam.

Manastirliu thotë se dy binjakët të cilët lindën prematurë, ia kanë dalë të lënë terapinë intensive dhe të kthehen shëndoshë e mirë në shtëpinë e tyre pranë prindërve.

Ministrja shkruan më tej se foshnjet ia kanë dalë mbanë falë stafit të palodhur. Binjakët kanë lënë repartin e terapisë intensive, të maternitetit “Koço Gliozheni”.

Statusi

Kanë gëzuar e prindërve por edhe të mjekëve e infermierëve që janë kujdesur në terapinë intensive për binjakët Gerard dhe Liam, që tashmë janë gati të kthehen në shtëpi

Punë e palodhur me të porsalindurit prematurë e prof. Alketa Hoxhës dhe stafit të #neonatologjisë në maternitetin “Koço Gliozheni”.

#Respekt

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...