E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Shuhet papritur aktori i njohur shkodran i humorit

Sot ka ndërruar jetë në moshën 54-vjeçare humoristi i njohur shkodran, Anton Krosaj. Ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.

Anton Krosaj u lind më 26 janar 1966 në Shkodër, Shqipëri. Ai nisi si aktor me Fabrikën e Duhan-Cigareve, Shkodër.

Gjatë kësaj kohe mori pjese ne shumë shfaqje, dhe luajti shumë role ne shfaqet e Fabrikës Duhan-Cigare.

Më pas nisi si aktor me Estradën Profesioniste Shkodër në 2003. Në vitin 1985 mbaroi Shkollën e Mesme Industriale.

Ka marre pjesë në disa komedi të RTSH-së me regji të Arjan Culiqi. Disa nga to janë Para nga qielli, Piruet, Pesha e gruas sime, Pavioni zero, Personazhe ne kurth.

Me estradën profesioniste ka luajtur ne komeditë:

O vajzën o komunën

Vëllai nga babai

Surpriza

Big Brother Shkodra 1

Big Brother Shkodra 2

Martesë me Intenet

Zef Deda Show 3

Bujar Qamili Show 2

Lumturi në Fukarallek

Je Shkodran në qoftë se

Humor me shkolle te mesme etj.

Ka vënë në skenë 3 shfaqje për fëmijë:

Gëzuar 2015

Gëzuar 2016

Pranverë për fëmijë

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...