E shtunë, 28 Mars, 2020
11 C
Tirana

Shtyhet gjyqi ndaj Shullazit, shkak shkarkimi i gjyqtarit nga vettingu

Lexo edhe ...

30 mjekë dhe infermierë drejt Italisë/ Meta: Mirënjohje dhe krenari

30 mjekë dhe infermierë shqiptarë janë nisur ditën e sotme në drejtim të Italisë, e cila prej javësh është gjunjëzuar nga koronavirusi. Qeveria shqiptare ka...

Kosovë/ Shkon në 90 numri i të prekurve nga koronavirusi

Autoritetet në Kosovë kanë pohuar se janë konfirmuar 2 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin total të të infektuarve në 90. Instituti...

Soreca: Një arsye më shumë pse Shqipëria duhet të hyjë në BE

Qeveria shqiptare vendosi që të ndihmojë Italinë duke i dërguar 30 mjekë dhe infermierë në këtë periudhë të vështirë, ku shteti fqinj është gjunjëzuar...

Lista e plotë e bizneseve që mund të punojnë pa pengesa dhe orare

Pavarësisht masave kufizuese për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, 106 biznese lejohen që të ushtrojnë aktivitetin e tyre tregtar. Por, disa të tjera, 34 të...

Është shtyrë sërish gjyqi ndaj Emiljano Shullazit. Shkak për shtyrjen këtë herë është bërë gjyqtari Arben Vrioni. Ai ishte pjesë e trupës gjykuese, por u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK), duke krijuar vakancë në trupën gjykuese.

Anëtar i trupës që po gjykon Shullazin, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin

Më herët e tjera seancat  janë shtyrë pasi kanë munguar avokatët.

Grupi ‘Shullazi’ është dënuar me 55 vite burg nga Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda. Vendimi është apeluar te Gjykata e Apelit, por ka ngecur për shkak të shtyrjeve të njëpasnjëshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

30 mjekë dhe infermierë drejt Italisë/ Meta: Mirënjohje dhe krenari

30 mjekë dhe infermierë shqiptarë janë nisur ditën e sotme në drejtim të Italisë, e cila prej javësh është gjunjëzuar nga koronavirusi. Qeveria shqiptare ka...

Kosovë/ Shkon në 90 numri i të prekurve nga koronavirusi

Autoritetet në Kosovë kanë pohuar se janë konfirmuar 2 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin total të të infektuarve në 90. Instituti...

Soreca: Një arsye më shumë pse Shqipëria duhet të hyjë në BE

Qeveria shqiptare vendosi që të ndihmojë Italinë duke i dërguar 30 mjekë dhe infermierë në këtë periudhë të vështirë, ku shteti fqinj është gjunjëzuar...

Lista e plotë e bizneseve që mund të punojnë pa pengesa dhe orare

Pavarësisht masave kufizuese për të ndaluar përhapjen e koronavirusit, 106 biznese lejohen që të ushtrojnë aktivitetin e tyre tregtar. Por, disa të tjera, 34 të...

Shpërthejnë kritikat në drejtim të Neymar

Neymar në qendër të kritikave në Brazil. Numri 10 i Seleçao, i kthyer me lejen e PSG në atdheun e tij për të qenë...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT