E shtunë, 16 Janar, 2021
0 C
Tirana

Shtresa hiri dhe kuaj gjysmë të varrosur, tabloja e trishtë pas vullkanit Taal

Shpërthimi i vullkanit Taal në Filipine ka lënë pas një tablo të trishtë. Shtëpi të shkatërruara, pemë të rrëzuara dhe një shtresë e trashë hiri. Trupa kuajsh gjysmë të varrosur dhe lopë që notojnë në det në përpjekje të për mbijetuar.

Një numër i madh banorësh injoruan paralajmërimet e qeverisë, sidomos ata në afërsi të vullkanit. Instinkti i tyre ishte të shpëtonin kafshët e tyre shtëpiake.

Më poshtë do të gjeni disa foto që përshkruajnë të plotë pikturën e Filipineve pas shpërthimit të vullkanit. /TT

Burimi: CNN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fitore madhështore në derbi, Lacio nënshtron Romën (Video)

Lacio e Simone Inzagit, arriti një fitore madhështore me rezultatin 3-0 në derbin e kryeqytetit përballë Romës.  Të kaltërit e dominuan takimin, duke vendosur...

”Është si Skëndërbe”/ Spiropali: Rama, i vetmi njeri që di të bëjë qytete

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tha mbrëmjen e sotme në studion e emisionit ''Bardh A Zi'' në ''ABC'', se kryeministri Edi Rama...

Norvegji, 23 persona humbin jetën pasi injektuan vaksinën e Pfizer

23 persona kanë humbur jetën në Norvegji pasi janë injektuar me vaksinën kundër koronavirusit të kompanisë amerikane Pfizer. 13 prej viktimave ishin të moshuar...

Trump largohet nga Uashingtoni ditën e inaugurimit të Biden-it

Presidenti Donald Trump do të largohet nga Uashingtoni të mërkurën në mëngjes, pak përpara inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, për të filluar...

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...